3 Aylık Dişi Ve Erkek Kedimiz

muhlissoysal

Merhabalar 3'er aylık bir dişi bir erkek kedimiz var. (Kardeş değiller)

Erkek olan sürekli onu ısırıyor ve üstüne çıkıyor ve arkasını yalıyor. Çiftleşme isteği ile yaklaşıyor bunlar tamam yavru ama bu sorunu nasıl çözebilirim 6 gündür beraberler. Bu azgın ve oyuncu yaklaşımından dolayı dişi kedimiz hep bağırıyor ve kaçıyor. Durumdan hoşlanmıyor.

Erkegimiz haylaz aşırı oyuncu. Yabancı kedi de ayırt etmiyor hemen oyuna atlıyor, yapısı bu şekilde.

1 CEVAP

aslihan_e

O sorunu çözemezsiniz, zamanı gelince kısırlaştırırsanız çözülebilir ancak, ona rağmen aynı davranışı sergileyebilir. Önüne geçilebilecek bir davranış değil şuan. Erkek kediler dişilere göre cinsel olgunluğa daha önce ulaşır. Erkek kedi erinlik dönemine girmiş. Dişi kediyse ancak 5-6 aylık dönemde girecek. Sonra da ergenliğe girip yavru yapabilecek duruma gelecekler. Sanırım erkek kediler 4 aylıkken kısırlaştırılabiliyor.