Kedim Çok Kucakçı Olmasına Rağmen Aşırı Isırıyor

miloshy

Kedisi aşırı ısıranlar bunu belli bi yaştan sonran asıl değiştirdiniz yani keyfi çok iyi ama istemediği bisi olunca hemen ısırarak tepki veriyor kucağımdan yere indirmem ya da oyuncağını almam gibi şeylerde hiç otorite kuramıyorum üzerinde ısındıkça kollarıma kolonya sıkıyorum hani ısırmasın diye ama asla anlamıyo umrunda degil daha da sinirleniyo gibi

6 CEVAP

D-O

Kediler bazen bazi kisileri rakip belirliyor bence :D
Sevgiyle yaklasmak, isirdiginda net bir sesle hayir diyip ortamı terk edip ilgi gostermemek gerekli
Isırmadiginda kendini sevdirdiginde odul mamasi verilebilir

miloshy

aynısı bizde de var aslında bana çok bağlı ama ben tek yasıyorum bebekken aldım ama annem babam geldi mesela annem hiç oyun oynatmaz ama anneme çok saygısı var sadece okşar sevdirir annem mesafeli, babam da çok üstüne düşer onu da bazen ısırır ama hepimiz olduğumuzda sadece garezi bana dümdüz otururken bile gelir üstüme atlar ısırır direkt

dilanbulent

Kediler avcı hayvanlardır. Doğaları gereği ısırmaları gayet normal aslında. Dünyanın en sakin kedisi bile bir şeyden rahatsız olunca ısırarak tepki verebilir. Ben kedi olsam ve oyuncağım alınsa ben de ısırırdım şahsen :D

Ozzey

Merhaba

Bir belgeselde hayvanlarin cogu sorununun kaynaginin aslinda sahibi oldugunu soylemisti egitmen. :)) Yavruyken yanlis egitildigi icin duzeltmek zaman alacaktir. Sabirla deneyin. youtube da videolar var aratin izleyin. Gecmis olsun.

aslihan_e

İki çeşit ısırma var, biri sevgi ısırığı biri sinirlenme ısırığı. Bizim büyük kedimiz de eskiden sinirlenince ısırırdı hatta bileğimi delerdi, kıracak gibi olurdu bazen. Yaşı ilerleyince artık hiç ısırmaz oldu. Eskiden sağı solu belli değildi severken birden sinirlenir aniden kapardı elimi kolumu. Özellikle bana yapardı, annemle babamdan çekinirdi. Isırdığı zaman sevgiyle mi yaklaşmak gerekli azarlamak mı gerekli bilemiyorum. Umarım sizinki de zamanla düzelir, bizimki yaşlandıkça pamuk gibi oldu. Eskiden diğer kedilerimize saldırırdı, onlar yanına gelince söylenir durur açın kapıyı gidecem bu evden derdi. Şuan onlara bile sarılıyor. Sanırım ona artık ben de daha derinden sevgi gösteriyorum bunun da karşılığını gösteriyor.

4 Ekim 2021 de sokakta bulduk.veteriner en fazla 70-80 günlük dedi.o zamandan beri bizimle.buyudukce uyumaya daha meyletmeye başladı fakat oğlum okuldan gelince resmen deliriyo. Sürekli ısırıp saldırıyor.oglum 16yasinda. Aşırı hayvansever.kiz, tepki ver dememe rağmen resmen kediye yalvarıyor beni ısırma diye .anne bu neden sana böyle değil diye sorguluyor çocuk. Amaben de anlamıyorum. Ben sadece şşş deyince ya da leo deyince duruyor.oglum ne dese boş.başına gelen var mı ya da sebebini bilen :)