Ovaryum Kalıntı Sendromu Sonrası Kedisini Tekrar Ameliyat Ettiren Varmı

OZLEMTUNCA

Kedimde ovaryum kalıntı sendromu var ameliyatı yapan veteriner bunu kabul etti ve tekrar ameliyat etmek istiyor bu şekilde süreçten geçmiş olanlardan yaşadıklarıya ile ilgili yardımlarını rica ediyorum çok önemli bir karar vermen gerekiyor inanın uykularım kaçtı ve kedimi çok kötü hissediyorum

8 CEVAP

Ameliyatı yaptınız mı bilmiyorum sorunuzu görünce hesap açıp yazmak istedim. Yaptıysanız da başkası faydalanır umarım yazımdan. Aynı sorun benim kızımda da olmuştu. Ameliyatı yapan vete durumdan bahsettiğimde 2. bir ameliyatta hayatı riske girer önermiyorum demişti. Başka bir vete sorunca içerde kalan parça ilerde tümöre döner ve kedinin çok büyük bir ameliyat geçirmesi gerektiğini söyledi. Bizde hayvan hastanesine gittik. Ultrasonla baktılar ilk. Şüpheli noktalar belirlendi kızgınlıkta olduğu için 2 hafta sonra ameliyat dediler. Orada ki doç dr a tabi ameliyat riskleri vs sorduk ameliyattan yana hiç şüpheniz olmasın fakat bu ameliyat samanlıkta iğne aramak gibi dediler neyse ameliyat günü kan değerleri alındı ve ameliyata hazır mı diye bakıldı. Bizim ameliyatımız 3 saat sürdü. Tabi bu süreçte çok yıprandık sürekli ağlama sızlanma ya bişey olursa ya kaldıramazsa diye kendimizi yedik bitirdik resmen kiii hiç yıpratmaya değmezmiş onu farkettik sonrasında :))) Ameliyat sonrası 1 gün kalsın dediler biz istemedik yabancı yerde huysuzlanır diye, aynı gün bizim kızı eve aldık, 2. güne zıplamaya yavaştan koşmaya başladı. Bize elizabeth başlığı takılmadı yara bölgesi iyice sarıldı ama hareketlenince biz alıp bir tane taktık fazla hareket edip dikişleri açılmasın diye. Ameliyattan sonra 3 defa pansuma gittik ve 9. gün dikişler alındı. Bugün 15. gün ve eski sağlığında şükür. Fiyat olarak da bize 1,200 TL dediler. Ameliyat, pansumanlar, kan tahlilleri, bandaj ve sargılar hepsi 1,200 TL tuttu. Aynı kişiye yaptırmanızı önermiyorum. Yakınınızda hayvan hastanesi varsa orası ile görüşün. Umarım herşey güzel olur sizin için. Şimdiden geçmiş olsun. 😊

OZLEMTUNCA

Merhaba evet kedim tekrardan ameliyat oldu şuan çok şükür iyi aynı veteriner hekim yaptı bizim ameliyatımızda baya uzun sürdü ve çıkardığı parçayı gösterdi 1 hafta baya ağır bi süre. yaşadık çünkü karnı bya kesilmişti boydan boya şuan şükür çok iyi ama baya zorlu bi süreçti bilgi verdiğiniz için çok tşk ederim hepimize geçmiş olsun tekrardan

vanikuzusu

çok geçmiş olsun bilgim yok ama soru daha çok görülsün diye yazmak istedim

Warriorsans

Bir arkadaşım bu durumu yaşamıştı, 2 kez ameliyat olması gerekmişti kedisinin. Allahtan bir sorunla karşılaşmadılar. Geçmiş olsun size de

cyesims

Gecmis olsun ben hep ameliyattan önce bir degil iki veterinerden gorus aliyorum acil degilse bir vet e daha sorun teshis dogruysa yaptirin tabi

aslihan_e

İçerde parça kalırsa ileri dönemlerde enfeksiyona neden olabilir diye biliyorum ayrıca orda parça kaldığı sürece hormonlar salgılanmaya devam ettiği için kedide meme kanseri riski de devam eder. Siz neden kararsız kaldınız hekiminiz size operasyonun riskleri olduğunu mu söyledi?

Minikmuezza

Ben kisirlastirmadanbdaha zor oldugunu duymustun bu ameliyatin ama olmasi gerekiyir bu veterinerin hatasi

Evet bu tip ameliyatlarda malasef kesi boyutu biraz fazla oluyor. Kedinizin iyi olmasına çok sevindim. Sağlıklı günler dilerim.