Mantar!!

OkanErkan

Şimdi benim Amerikan Staffordshire cinsi köpeğim mantar veteriner ilk başta krem şampuan verdi sonra bi şeye yaramadı yaramadı derken mantara ben dayanamadım köpeğim bi an önce iyileşsin diye aşı yaptırdım ilki oldu ikinci aşı bugündü ama gidemedim. Malesef köpeğim bu aksamadan dolayı etkilenir mi eczaneden aldığım kremi sürerek bu haftayı atlatsam haftaya aşısını yaptırsam ne olur sorun olur mu

3 CEVAP

OkanErkan

Güncel

Ozzge

Size söylenen tüm dozları yaptirdiginiz takdirde etkisini görürsünüz .malesef yeterli gelmeyecektir.deri hastalıkları bağışıklıkla alakalı sağlıklı ve vitaminli besleme yapmalısınız.Balikli tahilsiz mama kullanın her gün 2 3yemek kaşığı ev yoğurdu verin.vetinizin verdiği şampuan markası nedir ? Dermalen şampuanla bakın türevi bir sampuansa 15 günde bir yıkayın iyileşme sürecinde ve çok iyi kurutun nemli kalmaması gerekir tüylerin .hergun yine bir çay kaşığı katı Hindistan cevizi yağı yedirebilirsiniz.. zylexis bağışıklık güçlendirici aşı var 3 doz olarak yapılıyor aksatmadan bunu yaptırmanızı öneririm yavrunuzun gelişimine de katkısı olur. Ayrıca tavuk ve türevi hiçbir ürün vermeyin. döküntü olan yerleri krem öncesi baticonla dezenfekte edip 5 dk sonrası kremi sürün.onunla bolca oyun oynayıp mutlu olmasını da saglamalisiniz malum bağışıklığın duygularla da bağlantısı var . Şimdilik aklıma gelenler bunlar .aklınıza takılan sormak istediğiniz şeyler varsa mesaj bırakabilirsiniz.Çok geçmiş olsun tedavisini aksatmayin ilerlerse daha zor olur sizin için .
Bunları aynı hastalık evresini geçirmiş şuan parlak ve güçlü tüylere sahip 5 aylık köpüşü olan biri olarak yazıyorum ..

OkanErkan

Cevap için teşekkürler malesef bir hafta aksayacak mantar aşısı lakin ketoral şampuan krem vermişti vet. Onunla tedaviye devam ediyorum