Kızgınlık Başlangıcı Mı Yoksa İdrar Yolları Sorunu Mu?

sifacimelek

Öncelikle herkese merhaba,
Kedim 5ayı bitirdi 6. Ayın içerisinde geçen hafta parazit aşılarına gittiğimizde veteriner muayene etti testisleri inmiş kısırlaştırmaya müsait dedi. Bu hafta içerisinde birkaç kez akşam denk geldim idrardan sonra sarı bir tortu oluyor resim ekledim. Bugün veterinerime mesaj attım sperm kalıntısı gibi dedi. Bilen tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum gerçekten sperm kalıntısı mı yoksa idrar yollarında sorun mu var? Kullandığım mama 1 -1,5 aydır nd balıklı mama. Bu süreçte su tüketimi arttı daha cok mama yer hale geldi.

4 CEVAP

emreovec

İdrar enfeksiyonu.

D-O

Bence veteriner gerekli tahlil muayeneyi yapmadan kesin bir sey soylemek dogru olmaz.
İdrar yollariyla alakali sorun oldugunda bazen kumuna girip az cis yapip cikiyorlar, bazen yapar gibi comeliyorlar ama yapamiyorlar, miyavlayabiliyorlar kumuna girmeden veya kumundayken, bazen de pek belirti gostermiyorlar.
En iyisi veterinerinize danisin. Zaten kizginligi yakindir, kisirlastirmak gerekir :)

sifacimelek

Veterinerime danıştım ama sperm kalıntısına benziyor en yakın zamanda kısırlastıralım dedi ama bana biraz bu ısrarı ticari geldi. Oysa buzamana kadar hiç böyle yaklaşmamıştı. İdrar yaparken bağırmasına denk gelmedim ama belki başlamgı seviyesindeyse diye korkuyorum

pablopicasso

Dediği gibi kısırlaştırmaya uygunsa bence yaptırmalısınız. Bir eksik bir fazla kısırlaştıracağı kedi niye ticari olsun.

Kazanılmış davranışlarla başetmeniz zor olabilir. Nihayetinde kısırlaştıracaksanız ki kısırlaştırmalısınız.

Bence negatif düşünmeyin. Karşı komşumuz kedisini kısırlaştırmamış yada farketmedi bile 3 gündür kapılarda avazı çıktığı kadar çığlıklar atıyor yavrucak. İçim parçalanıyor ama karışılmaz😡