Pati Verme Eğitimi Nasıl Olur ?

oliver1998

"Gel" ve "Otur" komutlarını öğrettim lakin pati vermeyi öğretemedim bir türlü, elimi sürekli ayağına götürüyorum "pati ver" diyorum fakat bir belirti göstermiyor.

Nasıl eğitebilirim ?

2 CEVAP

D-O

Kediler kopekler gibi degil, egitmesi biraz daha zor :D
Eger kediniz yemekle odul mamasiyla motive olabilen bir kediyse ve bu egitmeye calisma surecinden bunalmiyorsa stres olmuyorsa sunu deneyebilirsiniz: odul mama tanesini avcunuza alin koklatip avcunuzu kapayin, elinize patisiyle dokunup almaya calistiginda bravo diyip mamayi verin. Ne kadar ise yarar bilemiyorum :D

oliver1998

@D-O çok mantıklı, deneyeceğim teşekkürler :)