Kedim Nefes Almakta Güçlük Çekiyor Gibi

Solana

Merhaba
Kedim 6 aylık ilken onu sokak da bulduk bulduğumuzda ağzında yara vardı ve ölmek üzereydi sonra 4 5 gün içinde hastalıkla savaştı ve düzelir gibi oldu bu kes burnuna üst solunum yollarına bulaştı bazı ilaçlar kullandık düzeldi ama veteriner ciğerinde leke kaldığını soyledı kedim şimdi koşduğunda oyun oynadığında evde başka kedimiz daha var nefes nefese kalıyor ve duraksıyor gece uyuyacağı zaman sesli bir şekilde horluyor yaşanırken bu şekılde bu şekilde aynı problemi alaysan var mı acaba

4 CEVAP

D-O

Cigerlerinde sorun olabilir, bence de en dogrusu veterinerin muayene etmesi olur. Belki ilac verir, bazen oksijen destegi oluyor, bazen size yasaminizda yapmaniz gereken degisimleri soyluyorlar (tozsuz kum, toz tutan halıların kaldirilmasi gibi gibi)

oliver1998

Eski kedim ölmeden önce böyleydi, yanlış bilgilendirme yapmayayım da şimdi...
Tekrar veterinere götürmenizde fayda var.
Çünkü ben ertelettim, hava soğuktur dedim hastalanmasın...
Baktım ki sonraki gün sabahı sizlere ömür :(

aslihan_e

Bizimkiler de çok hızlı koşunca nefes nefese kalıyorlar ve gece de çoğu zaman horluyorlar. Sağlık sorunları yok. Benim kedimin biri de şiddetli zatürre geçirdi, çok sesli aşırı hırıltılı nefes alıyordu, aşırı yüksek sesle horluyordu ve çok kötü, koca bir adam gibi öksürüyordu. Duyanlar bu kedi ölür zaten yaşaması imkansız böyle diyordu. Şuan maşallah cin gibi. Sizin hekim röntgenle falan mı baktı leke kaldığını gördü acaba?

cyesims

Ay ihmal etmeyin onlar bizim kadar dayanakli degil her sey daha hizli gelisiyo duzenli kontrole gidin