Kediler Hirudoid Kremi Yalarsa Kusma Yapar Mı

vanikuzusu

kısırlaştırma yerindeki şişlik için hirudoid jel kullanıyoruz ama iki gündür üç kere kusması oldu. kusma başka bişeyden mi yoksa kremi yaladığı için mi bilemiyorum. ateşi de vardı dün. kısırlaştırmanın üstünden 2 hafta geçti. onla alakalı bişeyin belirtisi değildir inşallah

8 CEVAP

vanikuzusu

@huqi çok teşekkğr ederim görüştük veterinerimizle de hirudoidle falan olacak gibi değil yarın apsesini boşaltmaya gidicez veterinere 😥

huqi

@vanikuzusu çok geçmiş olsun, bir an önce iyileşir umarım biraz sorunlu bir kısırlaştırma olmuş. benim kedimde dikişlerini sökmüştü çok endişelenmiştik diğer gün zımba dikiş taktılar, yakalık takmıştık. 2 haftada iyileşmişti sizinki de iyileşir inşallah.
Ben de pazartesi sokak kedisi kısırlaştırdım belediyede kimse yakalık takmıyordu, ben de takmadım keşke taksaymışım dikişlerini söktü tedavisi uzadı :(

D-O

Aklima enfeksiyon ihtimali geldi, ates kusma falan bence bir veterinerinize danisin
Cok gecmis olsun!

vanikuzusu

@D-O veterinerle de irtibat halindeyiz ama burdan da yaşayan var mı sormak istedim gerçekten çok üzülüyorum

huqi

Benim kedimin iki kere patisi şişmişti aynı kremden kullandık, bir süre yalamaması için oynatıyorduk ama dediğiniz gibi oyunu bırakınca illa yalıyorlar. Bir de sokak kedisinin memeleri çok şişmişti hekim önerisiyle kullanmıştık. Hiçbir şekilde kusma olmamıştı kendi kedimde de sokağımdaki kedide de, mutlaka veterinerinizle iletişime geçin. Geçmiş olsun

Warriorsans

Kremi kesinlikle yalamaması lazım

vanikuzusu

@Warriorsans bir saat kadar galan yalatmıyorum takip edip ancak sonrasında da biraz siliyorum ama illa ki başlıyor yalamaya

vanikuzusu

@huqi size de çok geçmiş olsun inşallah bizimki de bir an önce iyileşir artık yavrularım benim yazık onlara