İç Dış Parazit İlaçları

natasha_nk

İç dış parazit ilaçlarını kendim veriyorum fakat hangi sitelerde satılıyor önerebilirmisiniz marka ? Veteriner de yaptırmayı düşünmüyorum çok pahali evde hap olarak ve damla olarak kendim uygulayacagim

5 CEVAP

Warriorsans

İç ve dış parazit ilaçları İLAÇ olduğu için bir sitede yada internette satışı yasaktır. Pet shoplarda satılan yada internet sitelerinde satılan dış parazit damlaları bitkisel ve işe yaramaz ürünlerdir hatta bu ürünler yüzünden zarar gören çok hayvan olmuştur. parazit ilaçlarınızı veterinerinizden temin etmeniz gerekiyor. Eğer masraflı geliyorsa dış parazit için bir pire tarağı edinebilirsiniz. Ben 8 tl ye kedi pire tarağı aldım deli gibi pireli olan bir kedinin pirelerini bile bu şekilde temizledim. 1 hafta boyunca her gün taradım, tabi pirelerin etrafa kaçmasını engellemek için yanınıza su alabilirsiniz. Ayrıca normal evde yaşayan kedi için sadece belli aralıklarla taramanız yeterli olur evdeki kedilerimi ara ara pire tarağıyla tarıyorum en son birkaç ay önce 1 adet pire çıktı daha da görmedik. İç parazit içinde veterinerinizden carniverm isimli iç parazit hapını temin edebilirsiniz iç parazit hapı o kadar masraflı olmuyor zaten. 2 ayda 1 yapmanıza da gerek yok, ihtiyaç dahilinde yapabilirsiniz evde yaşayan kediler için süresini uzatmakta çok bir zarar olmaz. Ben yinede önlem amaçlı 2 ayda 1 uyguluyorum.

Warriorsans

@natasha_nk bende daha önce tenizol isimli iç parazit hapını intermette satış yapan birinden aldım, ama her şeye rağmen güvenilmez. Pire tarağı için dikkat etmeniz gereken tek şey kısa tüylüyse kediniz kısa tüylü kediler için olanı uzun tüylüyse de uzun tüylü kediler için olan tarağı almanız önemli. Ben ara ara kedilerimin boyun çevrelerini tarayarak kontrol ediyorum. Şimdiye kadar aldığım en işe yarar ürün oldu

oliver1998

1- Her veteriner pahalı diye bir sınırlama yoktur ; bir sürü veteriner aradım bulunduğum şehirde, birisi 120tl derken diğeri 50tl dedi iç-dış parazit aşısının toplamına...
2- Uzman değilsen kendin yapmamanı öneririm, kediye zarar verebilirsin.
Diyelim ki kendin yaptın ; olası bir aksi durumda veterinere tekrar götürmek zorunda kalacaksın.

Veteriner'e para saç demiyorum ama bunları göz önünde bulundurmalısın.

natasha_nk

Ben zaten bir siteden temin etmistim o satıcıyı malesef tekrar bulamadım oda veteriner kliniği var internette satıyor fakat tekrar bulamadım yada adini degistirmis kullanım seklinine kilosuna kadar söylüyordu. 1 tableti kaca bolmem gerekir falan . Pire taragini da hic kullanmadim onu bir denemem gerekiyor ozaman oncelikle

Seneca

Bazı veterinerler sokak hayvanları için iç parazit haplarını ücretsiz veriyor. Maddi açıdan çok sıkışıksanız sokak hayvanı için aradığınızı söyleyin, bazı veterinerler ücretsiz verir ama aynı şey dış parazit için geçerli mi bilmiyorum. Ben dış paraziti 70'e almıştım, iç paraziti de çevredeki sokak kedilerine yaptıktan sonra kalanını kendi kedime verdim yani o ücretsiz oldu ama bir dahakini parayla alacağım. Merdiven altı ürün almayın doğru düzgün veterinerden temin edin. İnternet alışverişi ilaç için çok riskli.