Köpeğim Yalnız Kalamıyor!

Maijikala

6 aylık terrier cinsi Köpeğim yatak odasına bağlı kapalı bir balkonda kalıyor tuvaletini gazetelere yapıyor ama akşamları emin olmadığımız için odasında tutuyoruz ama o bizi balkon kapısının camindan görebilmek için kendini kapıya atıyor dün gece uyutmadi bir yerine birşey olsun istemiyorum önerileriniz nedir

29 CEVAP

Alparslan88

Yahu köpek oradan atlar filan bahçenizde bakın yoksa evde bakın rahat rahat dolaşsın köpek

sengulabdl

Kendinizi onun yerine koyun siz kapali bi yerde kalsaniz yasayabilirmisiniz? Biraz anlayisli olun lutfen bakamayacaksaniz neden sahipleniyorsunuz ki ayrıca

Edaadam

Uzun yürüyüş ve tempolu oyun saatlerinden sonra kapatmayı deneyin derim....fakat yalnız kaldığı süreyi kesinlikle azaltmak lazım

psikolojisinde sorun var veterinre git

Deathless

Benim kopegimde evde yanliz kalamiyor. Ben odaya gidince bile arkamdan geliyor. Korkuyor birakip gidicem diye. Bazen biz yemek yerken buyuk tasima cantasina koyuyorum, agliyor hemen. Evde yalniz kalinca da agliyor. Mumkun oldugunca yanimdan ayirmiyorum hatta benimle birlikte yatiyor diyebilirim :)

mantilik

Pilli köpek mi nasıl yaşasın balkonda? Yazık.

acarabi

bulunduğu ( yaşadığı ) bölgede yalnız kalma eğitimi denen eğitimi vermeniz gerekmektedir. burada yazması sayfalar alabilir amma, kısadan gidecek olursak köpeğinizin en az süreden başlayarak ( 5-10 dk.) yalnız kalacağı sürelerin zamanla arttırılması eğitimi diyebiliriz. bunun için youtube da bir çok video mevcut olup gerekirse JACK ve WENDY VOLHARD çiftine ait FOR DUMMIES köpek bakımı ve eğitimi kitabını tavsiye ederim. pişman olmazsınız......

nirema

köpeğinizi sabah akşam düzenli olarak dışarı çıkartıp tuvaletini yapmasını ve enerjisini atmasını sağlarsanız büyük tuvalet ihtiyacını gidermiş olursunuz. ancak tabi bir de onun küçüğü var. evinizin şartlarını bilemiyorum tabi ki ama balkon kapınızı açık bırakabilecek koşullarınız varsa siz yokken ya da dışarı çıkaramadığınızda balkona tuvaletini yapmaya alıştırabilirsiniz. köpeklerini kedilerde olduğu gibi kuma yapmaya alıştıranlar olduğunu da duydum. sizinki de ufak bi cins olduğu için mantıklı olabilir belki ama maalesef detayını bilmiyorum. kum diğer seçeneklerinizden daha hijyenik olacaktır ki sanıyorum kaygınız bu yönde. sonuçta bu canlı da sizinle aynı evde yaşıyorsa tuvalet ihtiyacını nerede gidereceğini belirlemelisiniz ve sonrasında daha özgür yaşamasını sağlamalısınız ki daha ciddi sorunlar yaşamayasınız.

nirema

bir de köpekler genelde yeni geldikleri eve işaret bırakmak isterler ve bir sefere mahsus evin bi kaç yerine küçük tuvaletlerini yapabilirler. ancak halihazırda gazetelere yapmayı öğrenmiş bir köpek ancak hoşuna gitmeyen bir olaya tepki vermek ya da heyecenlandığı için tuvaletini farklı bir yere yapacaktır. yani eğitimli bir köpeğiniz varsa gün içinde zaten böyle bi şey yapmıyorsa gece de yapmayacaktır.

tubanur

Neden balkona koyma ihtiyacı duyuyorsunuz ki?

tubanur

Nirema'ya katılıyorum fakat balkonunuzdaki demirler olduğu gibi kalmışsa (aralıklar kapatılmamışsa) balkon pek hoş bir seçenek değil bence. Ben tedirgin oluyorum şahsen. Ve köpeğinizi bazı sorunlar yüzünden yarı yolda bırakmayın sakın. Her şey çözülür.

İmkanın varsa ona bir kardeş al ben huskyme rottweiler aldım.

balkonda bakıldığı için kendisini aileye dahil etmek istiyor. süs mü bu balkonda dursun? tabi ki o da can sizinle olmak istiyor.

Badems

Ya bi kaç gün şu balkonda yaşayın aileniz arada bi ilgilensin de anlayın. Biraz empati! Eve aldınız diye köleniz değil, o bir canlı! Balkonda, tek bir odada bakılır mı ya ?? Allah akıl fikir versin.