Köpeğim Yalnız Kalamıyor!

Maijikala

6 aylık terrier cinsi Köpeğim yatak odasına bağlı kapalı bir balkonda kalıyor tuvaletini gazetelere yapıyor ama akşamları emin olmadığımız için odasında tutuyoruz ama o bizi balkon kapısının camindan görebilmek için kendini kapıya atıyor dün gece uyutmadi bir yerine birşey olsun istemiyorum önerileriniz nedir

29 CEVAP

yorkshia_gsd

psikolojik sorunlarla veteriner ilgilenmez. köpeğiniz yaptığı gayet doğal balkonda değil de sizi aile sürünüz içinde olmayı istiyor. onu ne olursa olsun balkona koymayın. önerim onu da eve dahil etmeniz.

Robin

mümkün olduğunca çok ilgilenmeniz gerekiyor ve mümkün olduğunca balkonda durmamalı. durumu tam bilmeden ahkam kesmek olmaz ancak sadece yatacağı zaman yerine götürüp orada ödüllendirip yanından ayrılmanız en mantıklısı gibi geliyor şu an bana. belli ki balkonda kalmak odaya kapanmak istemiyor

Gizemsvs

Arkadaşim köpeği neden balkonda tutuyorsunuz??? Tabiikide hayvanin psikolojisi bozulur balkonda sizinle birlikte evin içinde durmasi gerek tabiikide balkon kapisindan bakmaya çalişir balkonda kopekmi bakilir evin içinde bakmaniz gerekli

ugurcanbulut

Oynayağı eşyalar koyabilirsiniz

Robin

günde kaç saat orada kaç saat sizinle?

suraozdmr

yeni bir bağ gerekiyor benim köpeğimde öyleydi ya eş yada devasa iligini cekebilcek bi oyuncak

suraozdmr

bu arada köpeği hep orda tutmuyorsunuzdur inşallah

suraozdmr

onu evladınız olarak düşünün ve biraz ilgi gösterin

Maijikala

Maalesef 4 saat kadar yalnız kalıyor sonra yarım saat kadar parka götürüyorum sonrasında iki saat kadar ilgileniyoruz

Maijikala

Zaten odaya götürme zamanı gelince bizden saklanıyor ve kaçıyor :)

vlkn

oyuncak falan işe yarayabilir ama bence balkonda veya odada kaldığı süreyi azaltmaya çalışın

ddd1s

Köpegine yeni bir eş alman lazım kardeşim

Kobe

beraber geçirdiğiniz süreyi arttırmalısınız

Puppy730

Hiçbir hayvan balkonda bes-len-mez! Bir öğretemedik. Sizi bir odaya tıksalar sizde durmazsınız.

Deathless

Yazik gunah hayvana resmen iskence yapiyorsunuz.