Kısır Kedimin Çiftleşme Hareketi

simbakedi

merhabalar öncelikle. kedimi yaklaşık 10-11 aylık civarıyken eylül sonu kısırlaştırdık (şimdiki aklım olsa daha erken yapardım ama olan oldu). çok ağır kızgınlık geçiren bir kedi değildi ama 4.5 aylıkken başladı bu hareketlere. evde miyavlaması çok olmasa da kolumuzla ya da oyuncak ayısıyla çiftleşmeye çalışıyordu, biz de oyuncak ayısıyla yapmaya başladığında o ayıyı kaldırdık ve her kolumuzla yapmaya çalıştığında dikkatini oyunla dağıttık. işaretleme vs de eve yapmadı ama bazı zamanlar kumu daha ağır kokuyordu.

bu aralar biz oyun oynarken tekrar kolumuzla hareketler yapmaya çalıştı, oyuncak ayısını ne zaman ortaya çıkarsam miyavlayarak ağzına alıp kaçırıyor başka odalara :D ben bu oyuncak ayısını ortaya çıkarmak istiyorum ki dövmeye çalışsın ve bizimle ısırmalı oyunlar vs oynamasın ancak dediğim gibi her çıkarışımızda başka konulara dalıyor, son zamanlarda da bu huyu arttı. sebebi ne olabilir? kısırlaştırdığımızdan beri kızgınlık gibi belirtileri yok ama bu hareketler oluyor. alışkanlık mı acaba? başka oyuncak da alamıyorum ki onunla da aynılarını yaparsa boşa gider diye.

7 CEVAP

Endişelenmenizi gerektirecek birşey yok kediniz zaten kısırlaştırılmış oyuncaklarla oynarken böyle davranabiliyorlar benim kedimde peluş kediyi ağzına alıp kaçıyor ve onu ısırıyor bunu yapmaları noramal

D-O

Kedilerin bazen boyle yaptigini okumustum hatta koku birakiyormus gibi yapip hicbir sey birakamayan kisir erkek kedileri de duydum :D
Bence size kendine bir zararı yoksa birakin kendi kendine takilsin ashdjdhs

nefeskedi

Bizimki de böyle, o yüzden kendi boyutuna yakın yumuşak bir şey bırakmıyoruz etrafta 😅 kışlık kalın yumuşak bir çorap var, enerji patlaması yaşayınca ya da harekete başlayınca önüne atıyorum, onunla dövüşüyor

Gimlihanim

Bizimki de peluş oyuncaklarla oynarken sürekli kaçırmaya çalışıyor. Ama aynı şey midir bilemiyorum. Bence alışkanlık olmuş olabilir sizinki. Bazı kedilerde kısırlaştırma sonrasında alışkanlık olarak bazı davranışlar devam edebiliyormuş. Belki öyle bişeydir.

Minigimmm

Pek tanıdık geldi bu durum :))) çünkü bizim Minik beyimizde 8 aydır kısır bir kedi ama 1 haftadır elime koluma gelip kisirlastirmadan once yaptığı gibi çiftleşme hareketi yapıyor. Buda yetmezmiş gibi miyavlaması da var evin kapısına gidip gidip miyavliyor bir arayış içinde gibi sanki 🙄 kısırlaştırılmış kedilerde kizginliga girme durumu olabiliyor mu böyle bilmiyorum. Operasyon başarılı mi gecmedi yoksa aliskanlik mi kazandi onuda bilmiyorum. Bir sonraki klinik ziyaretimizde soracağım bunu

simbakedi

@MoonStarlight344 @D-O evet normal aslında ama ısırma huyu o ayı varken baya azalmıştı, tekrar azaltmak için istiyordum ama kader asjdankd artık böyle kabul edelim çözüm aramaktansa o zaman teşekkürler

simbakedi

@nefeskedi @Gimlihanim kısırlaştırmak için verdiğim parayı gözüne sokmayı deniycem belki acır da yapmaz artık akjdnakjsdbas
@Minigimmm kızgınlığa girdiğini düşünmüyorum ama ruh hastası bu hareketlere devam ediyor işte :D kapıya miyavlama bizde olmuyor aslında. sizin durum daha vahimmiş maalesef :') alıskanlik sanırım ya. huyları batsın