Laktozlu Kefir

HopeSouL

Herkese merhaba, Altınkılıç sade, şekersiz kefir aldım kedime vermek için. Ancak arkasında Laktoz içerir yazıyor. Kediye bi zararı olur mu acaba?

3 CEVAP

Gimlihanim

Kefir ve yoğurtta laktozsuz almanıza gerek yok. Aksine laktozsuz adı altında çok daha fazla şeker barındırıyorlar.

aslihan_e

Keçi sütü kefiri oluyor, keçi sütü düşük laktoz içerir, bu yüzden bebeklere hem inek sütüne göre daha besleyici hem düşük laktoz içerdiği için önerirler. Keçi sütü kefiri bulursanız onu almanızı öneririm. Çoğu markette oluyor, Migro s vs.

D-O

Burada kedilere kefir ve yogurt verilebildigini okumustum. Kefirin laktozsuz olmasi gerektigini okumadim ama belki daha iyi bilen kisiler cevaplar :)