7 Aylık Kedi Hamile Kalabilir Mi?

Mia_12

kedim 7 aylık ve 4. kızgınlığına girdi ve çiftleştirmek istiyoruz çünkü çok bağırıyor çok acı çekiyor. 7 aylık bir kedi hamile kalırsa yavrular sağlıklı olur mu bilgi verir misiniz?

9 CEVAP

D-O

Kedilerde insanlarin yorumladigi gibi bir annelik duygusu, anneligi tatmak falan yok. Veteriner hekimiz bize bunu anlatmisti. Annelik duygusu bizim sandigimiz gibi olsaydi belli bir sure sonra anne kediler yavrularıni dovmezdi, veya yavrulari yetiskin oldugunda onlarla ciftlesmezlerdi. Hatta anne kediler olecegini dusundukleri yavrulari bile terk ediyorlar birakiyorlar bazen dovuyorlar. Yani oyle anne duygusunu tatamadim diye kediniz uzulecek degil. Dogruduklarinda da tamamen icgudusel olarak onlara bakiyorlar besliyorlar. Bu ciftlesme ve ureme, soyunu devam ettirme ic gudusudur baska anlamlar yukleyip de kedinizin sagligini ve dogacak yavrularin durumunu riske sokmayın. Kedinizi kisirlastirmanizi oneriyorum.

Pikapru

Hormon iğnesinin çok büyük zararları var yaptırmamanızı şiddetle tavsiye ederim... Annelik duygusu vs diye de beklemeyin kısırlaştırın çocuğunuzun sağlığı için. Ki çocuğunuz şu an yavru. Arkadaşların dediği gibi daha kendi gelişimini henüz tamamlamamış bir yavrudan yavru doğurması beklenmemeli..

simbakedi

kısırlaştırmadığınız için acı çekiyor. yoldan çıkmadıysanız yavru kediyi çiftleştirmezsiniz azcık aklı olan bunu düşünmez de zaten

aslihan_e

Benim baktığım sokak kedilerinden anne-kız aynı hafta içinde doğurmuştu. Kızı yavruları annesinin yuvasına götürüp bildiğiniz yavruları birleştirmeyi teklif etti. Annesi başta sinirlendi ama kızı ağzında yavrusunu gösterip ben yavru getirdim birlikte bakalım dedi, annesi de olur anlamında başını salladı. Birlikte bakmaya başladılar. Bir süre sonra büyük olan kedi baktı diğeri bebekleri emziriyor, kendisi hiç emzirmemeye başladı, ancak yuvanın başında oturuyordu. Arada bir girip bakıyordu sadece. Yani demem o ki, onlar yavruluyor ama bebeklere hiç de sevinerek bakmıyorlar. Yavrular ağlayınca iç güdü ile ilgileniyorlar, yoksa yavrulara bir bakan olsa canlarına minnet hiç ilgilenmek istemezler bile. Hatta annem bana kızardı, kızım yavrulara ek besin verme anneleri sana güveniyor, bakıyor sen bakıyorsun emzirmeyi de ilgilenmeyi de bırakıyor derdi. 1 ay sonra memeleri yara oluyor, emzirmek bile istemiyorlar zaten. Sonra da o yavrulardan o kadar nefret ediyorlar ki, düşman oluyorlar. Onların çişini kakalarını yalayıp yutmaktan mutlu olmuyorlar emin olun.

fcylan

7 aylık bir kedi çok küçük. Hamilelikte sıkıntı yaşayabilir çünkü daha kendi gelişimini tam tamamlayamamış. Hem kedinizi hem de yavrularını ciddi tehlikeye atarsanız. Tavsiye edecek olursam kısırlaştırın derim ama illaki biz yaptırmayacağız diyorsanız yazık günah bu kadar erken hamile kalmasın. Gelişimini tamamlamasını bekleyin.

Mia_12

kısırlaştırmadık çünkü bir kere annelik duygusunu tatsın istedik komşumun sokaktan sahiplendiği 6 aylık kedi gebe olduğu için sordum bu soruyu teşekkür ederim

Cennet29

Ama kısırlaşmak her zaman en iyisidir. Kedi de sizde rahatlarsınız. Kedilerde annelik duygusunu tatmak gibi şeyler söz konusu değil. İnsanlar gibi duyguları yoktur o yüzden endişe etmeyin

BurcuBakirhan

Ileri tarihlere alabilirsin veterinere sorun iğnesi var

Cennet29

Benim kedim 7 aylıkken hamile kaldı. Biz çok küçük daha kendi yavru nasıl doğuracak diye dert ediyorduk. Ama maşallah hamilelik sürecince büyüdü gelişti iyice. Bende beslenmesine dikkat ettim 2 güzel yavrumuz oldu ikiside sağlıklı kocaman oldular