El Ya Da Ayağa Saldırıp Issırma

Karadasmiss

Kedim elime ya da ayağıma saldırıp ısırıyor. Oynamayı bıraktım ya da bu hareketinden sonra onu tek bıraktım ama sorun düzelmedi. Aksine bu davranışını arttırdı. Ne gibi bir yol izleyebilirim

7 CEVAP

D-O

Sizle oyun oynamaya çalışıyor olabilir. Bu hareketi yapmaya basladiginda pelus bir oyuncakla veya olta oyuncakla oynatip enerjisini oyuncaga yoneltmesini saglayabilirsiniz

D-O

Henuz yavru oldugu icin boyle yapiyor olabilir, buyudukce bu davranisi birakir diye düşünüyorum. Birakmazsa kediler icin davranissal ve psikolojik destek veren uzmanlara danışırsınız:)

Karadasmiss

Onu da denedim ama tekrardan oyuncaktan vazgeçip elime saldırmaya başlıyor

gokhansultan

Benim kızım da aynı her yolu denedim bırakmıyor evde yürüyemiyoruz resmen :) Belki dişi kaşınıyordur da ısırıyordur diye kendimi avutuyorum ama büyüyünce bırakır bence bu huyunu diye düşünüyorum

Gitaradam

Zeytin durup dururken ısırırdı mengene gibi hem de ...kısırlaştıktan sonra düzeldi. Fazla ısırmıyorsa sorun yok bence. Zamanla geçer. Ağızları elleri gibi olduğu için onunla tanımaya ve iletişim kurmaya çalışıyorlar.

Ozzey

Merhaba
Bu saatlerde yazan cok olmaz
Eski yazilara da bakin.bir de bu konuda petlebi blog yazisi da var ona da bakin aksam yine guncel notu yazin konu basliginiza deneyimi olan yazar.

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap?q=Kedi%20%C4%B1s%C4%B1rma

https://www.petlebi.com/blog/kedim-beni-neden-isiriyor-ve-isirmasi-nasil-onlenir

Karadasmiss

Blog yazısının üzerinden de çok fazla geçtim ama orada yazanlar da pek yardımcı olmadı. Oyun oynamayı kestim olmadı. Tek bıraktım yanından çıktım yine olmadı. Dikkatini dağıtmaya çalıştım ya da kızdım gene de fayda etmedi. El ve ayak ıssirmasinida geçtim artık boş yakaladığında arada yüzümüde ısırıyor. (Henüz 2bucuk aylık British Longhair)