5 Aylık Kedide Ağız Kokusu

betulbakioglu

Sahipleneli 1 ay oluyor 5 aylik yavru bikac hastalik gecirdi iyilesti ve aldigimdan beri bir agiz kokusu var sebebi nedir acaba ciddi midir

3 CEVAP

fcylan

Bizimkinde de vardı ağız kokusu. Veterineri sık yaş mamadan olabilir dedi, ben de sonradan fark ettim ödül mamasından kaynaklı kokuyormuş ağzı. Bize "Bio Pet Active Biodent Kedi & Köpek Suya Damlatılan Koku Önleyici Ağız Bakım Damlası 50 ml" önerdi, suyuna damlatıyoruz. Ağız kokusu falan kalmadı, su içmesini de önlemedi. Tavsiye ederim.

cat_expert

5 aylık kedi yavru bir kedidir ve bu dönemde diş değişimi olacaktır, bu süreçte ağız kokusu olabilir.

Süt dişlerini döküp yetişkinlik dişleri çıktığında koku büyük oranda azalacaktır. Yine de diş etlerine bir bakın aşırı beyazlık veya kırmızılık varsa diş eti rahatsızlığı olabilir öyle bir durum varsa veteriner hekime başvurun, diş etleri normal ise söylediğim gibi diş değişimi kaynaklıdır.

betulbakioglu

biraz kizariklik var gibiydi ve arka dislerinin dibinde sari birseyler veterinere ugramsyi dusunuyorum bikav gun sonra eger acil bir durumsa direk godecegim