Evde İki Kedi Bakanlar?

Öncelikle merhaba!

4 CEVAP

yazım çıkmamış galiba.. baştan anlatıyorum o yüzden. kedim 3 yavru doğurdu ve iki tanesini akrabalarım 1 tanesini de kedim yavrularına çok düşkün olduğu ve ayrılmasını istemediğim için ben sahiplendim. elbette bunun maddi ve manevi sorumluluğunun farkındayım ama kedim yavrularına çok bağlandı ve içim elvermedi psikolojisi açısından. evde iki kedi bakanlar icin sorum... kızgınlık zamanlarında birbirlerine saldırmalar, ileriki zamanlarda anlaşmazlıklar doğar mı? ne olursa olsun bu çocuğum benimle kalıcak elbette ama hem ben mama ve aşı konularında hem bakım konusunda bir bilenin fikrini almak istiyorum, simdiden teşekkürler

evimde 6 kedim var hepsini farklı zaman diliminde sahiplendim ve hiçbir problem yaşamıyorum elbette arada bazen bazıları kavga ediyor ama yine de çok iyi anlaşıyorlar. sizin zaten yavrusu olduğu için çok daha iyi anlaşacaklardır. yavru kediniz dişi mi erkek mi bilmiyorum ama dişiyse bir sorun olacağını düşünmüyorum dişi kedilerimin kızan vakti birbirlerine saldırdığını görmedim ama eğer erkekse dişinize yanaşabilir. kedilerde annelik/babalık duygusu yok sadece doğduktan sonra 3 ay kadar bakarlar ve sonra yavrularını tanımaz bile.

aşı konusunda şöyle bir şey diyebilirim, aşı fiyatları zaten uçmuş durumda bilirsiniz ben kedilerimin kuduz aşılarını ilçe kaymakamlığında yaptırıyorum önceden ücretsiz yapıyorlardı ama şu an 5 lira bir ücret alıyorlar isterseniz bunu araştırabilirsiniz

UmmSukufe

Merhaba evet ben bakıyorum. Bir sorun olmuyor ama evdeki kediniz ve yavrusu farklı cinsiyet ise (biri dişi biri erkek) kızgınlık döneminde birbiri ile çiftleşme olur. Ayrıca kedilerde öyle duygusallık yoktur, siz yavrusunu başkasına verseniz de hemen unutacaktır. Yas tutmazlar arkasından.