Doğan Yavru Kedinin Cinsiyle Alakasızlığı Olabilir Mi?

scottish kedim doğurdu (belirtmek istiyorum, satın almadım. dayımın kedisiydi, sahiplendim) doğan 1 yavru scottish, diğeri british ama benim sahiplendiğim öteki çocuk tamamıyla tekir cinsi. bu normal mi veya sebebi nedir sizce? benim için doğan canlının cinsi, özellikleri asla önemli değil. ama çok merak ettim ve size sormak istedim

4 CEVAP

teddybal

Satın almamışsınız ama scottish çiftleştirmişsiniz üzüldüm, kedinizi hangi cinsle ciftleştirdiğinizi bilmiyor musunuz? Tekirle ciftleştirdiyseniz dik kulaklı doğduysa tekir olarak görünüyordur. Tekir postlu scottish straight oluyordur o yavru kedi sanırım(dik kulaklı doğan scottish yavrularına s.straight diyorlar)

meov

anladığım kadarıyla scottish fold ile british kediyi çiftleştirmişsiniz.
bu durumda doğan yavrulara kırık kulaklıysa scottish fold, dik kulaklıysa scottish straight deniliyor.
bu cins kedilerde de tekir deseni olabiliyor, eğer tekir kedi çiftlemediyse.

ben çiftleştirip kısırlaştırdım zaten, british shorthair akrabamın kedisiyle çiftleşti. rengi, deseni tamamıyla tekir ama scottish straight de olabilir araştırırım

aslihan_e

Kediler genelde ninelerine çekiyorlar. Kedinizin babası Scottish annesi British olabilir mi? Ya da anneannesi British olabilir mi? Yani kedinizin soyunu biliyor musunuz? Sokak kedilerinde yavrular anneannenin kopyası şeklinde doğabiliyor. Babaya da çekiyor ama anne ve anneannenin çok baskın geldiğini farkettim. Mesela baktığım bir kedi beyaz bir kediyle çiftleşti, yavruların biri babasına biri annesine çekti ikisi ninelerinin farklı kopyaları şeklinde doğdular. Aynı durumu farklı kedilerde defalarca yaşadık.