Sokak Kedileri İçin Kısırlaştırma Önerisi

huqi

Merhaba, bu başlığı sokak hayvanlarını ücretsiz nerelerde kısırlaştırabiliriz bunun için açtım.
Sokak hayvanlarını düzenli besleyenler sadece mama, su vermenin yetmediğini ve kısırlaştırmanında önemli olduğunu biliyordur.
İstanbuldaki sokak hayvanları için yazıyorum ama başka şehirde oturup sokak hayvanları için ücretsiz kısırlaştırma yapabileceğimiz yerleri yazarsa başka arkadaşlarda yararlanabilir.

Her pazartesi ve salı günleri saat 07.30'da
"Fatih ibb hayvan hastanesi'nin" önüne mor renkli bir araç geliyor ve kısırlaştıracağımız kedileri araca teslim ediyoruz, kedileri verdiğimize dair imza atıyoruz. 15.30'da kedileri aynı yerden teslim alıyoruz ve aldığımıza dair imza atmamız gerekiyor.
Araç kısırkaya gümüşdere birimine gidiyor kediler orda kısırlaşıyor dediğim saatte de geri alıyoruz.
Dikkat etmemiz gerekenler kediyi koyacağımız box sağlam olmalı ve kapaklarınızı bir iple ya da nalburlarda satılan plastik kelepçelerle sabitlemeniz gerekiyor (fotoğraf ekleyeceğim) önemsiz gözükse de bunu mutlaka yapmanız gerekiyor box'lar hiç sağlam değil 2 sene önce box'ın kapağı açıldı ve sokakta baktığım kedi kaçtı.(mahalleye yakın yerde düştüğü için geri dönebildi)
Araç tam 07.30 da geliyor genellikle 07.40 da gidiyor. Tam zamanında gelin asla beklemez gider. Kediyi mutlaka aynı gün 15.30 da geri almanız gerekiyor almazsanız yeniden kısırkayaya gider ve kısırkayadan almak zorunda kalırsınız almazsanızda bilinmeze gider.
Kısırlaştırdığınız kedilere en az 1 hafta bakmak zorundasınız.
İstediğiniz sayıda kedi getirebilirsiniz bir sınır yok.

Bir de ibb fatih hayvan hastanesinden randevu alıp sokağınızdaki kedileri kısırlaştırabilirsiniz. sanırım her ayın 27 sinde randevu alınabiliyor.( hiç burda yaptırmadığım için süreç nasıl ilerliyor bilmiyorum arayıp bilgi alabilirsiniz)

21 CEVAP

Warriorsans

Bende geçenlerde öğrendim bunu çok istiyorum bu şekilde kısırlaştırma yapabilmek ama otobüsle 1,5 saat yol + 30 dk yürüme mesafesi evden durağa evden en geç 5.30 da çıkmam gerekir ki yetişeyim sabah 7,30 a 🤦‍♀️Aklımda bir dişi kedi var acil kısırlaştırılması gerektiğini düşündüğüm bakalım eğer ayarlayabilirsem onu bir şekilde kısırlaştırmak istiyorum

Seydosciko

-İzmir de yaşayıp sokak hayvanlarını ya da evde kendi baktığı hayvanlarını kısırlaştırmak isteyenler belediyeye bağlı olan veterenirlik bölümünden yararlanabilir. Alsancak fuar alanında 8.30dan 17.30'a kadar mesaileri var.

pisiannesii

Kaç gün kafesin içinde bakıyorsunuz? Ben de evime alamıyorum evim cok kucuk ve kedimin hiçbir bulasıcı hastalıgı pozitif değil bu sebeple dikkat etmek zorundayım.
Kafes olayı cok aklıma yattı. Katta bakabilirim diye.

huqi

@pisiannesii kısırlaştırdığım kedileri 1 hafta ya da 10 gün bakıyorum.

huqi

@warriorsans baya uzakmış gerçekten🥺
Ben de 6.30 da çıkıyorum metroyla gidiyorum
7:30 çok erken bence de, geç uyuduğum için kalkamam diye sabahlamıştım o gün :d
Bunun yerine ibb fatih hayvan hastanesinden de randevu alabilirsiniz yine uzak ama belki size daha uygun saatte getiriyorsunuzdur. Bir de box'ın kapağını mutlaka bağlayın hiç sağlam değiller, başıma geldi maalesef🥺

huqi

Güncelleme:
Kısırlaştırma aracı artık kısırkaya'ya değil cebeciye getirip orda kısırlaştırma yapılıyor. Araç hâlâ aynı yere geliyor kedileri orda teslim edip, teslim alıyorsunuz (ibb Fatih hayvan hastanesinin önünden).
Bir de artık hafta içi 13.00-15.00 saatleri arasında şu numaradan: 0212 453 7315 randevu almanız gerekiyor, randevu aldıktan sonra kedileri getirebilirsiniz. Saatler de değişiklik oldu mu bilmiyorum randevu alırken saat kaçta getirip, teslim alıyorsunuz bunu da sorabilirsiniz.
Araç hâlâ pazartesi/salı geliyor.

https://www.hizliresim.com/lddah7g

Paylaştığım linkten de detaylar'a ulaşabilirsiniz.