Kosarken Nefessiz Kalma

betulbakioglu

geceleri cok kosturuyo kafayi yiyo baya otaya atliyo herseyi agzina aliyo zipliyo bi sure sonra nefes alip verirken zorluk cekiyo gibi oluyo hizli nefes alip veriyo sesi geliyo yani bu normal mi 5 aylik

5 CEVAP

kediler gerçekten geceleri kafayı yiyen hayvanlar bir de sizin kediniz küçük olduğu için oyun oynamaya çok daha yatkın kendini yoruyor benim kedilerimde de öyle evde deli gibi koşturup yorulunca kendilerini yere atıp nefes nefese kalıyorlar ama içiniz rahat etmeyecekse bir veterinere de danışmanızı öneririm

cat_expert

Yavru kedilerin ciğerleri tam olarak gelişmediği için koşturup kudurduklarında nefesleri kesilir hızlı nefes alırlar ağızlarını açıp dilini çıkarıp nefes almaya çalışırlar normal bir durumdur.

meov

bizimki de 5 aylık, daha yavru bunlar. koridorda kızımla bir o yana bir bu yana koşarken bile yorulup oturuyor. sonra tekrar devam. ayrıca gece ışıkları kapatıp yatınca kendi kendine oynayıp yatıyor, sonra horluyor :) insan gibi değil tabiki, inlermiş gibi :) en başta çok korktum başında bekledim izledim ama şimdi alıştım.

Sabahları koşturunca da aynısı mı oluyor

betulbakioglu

hayır