Kedim Hiç Bir Şey Yemiyor

BuseKsk
BuseKsk

103115 Puan

Arkadaşlar bundan 3 gün önce soru sormuştum. Kedim gripti ve yemek yemiyordu. Şırınga ile zorla besliyordum. Şimdi artık onuda yemiyor bizleri tırmıklıyor ya da ısırıyor. Dolayısıyla bizlerede yanaşmıyor artık. Süt tozu denedik, kuru ve yaş mama denedik yinede kesinlikle yemiyor. Sadece su içiyor. Çok üzülüyorum. Birisi yardımcı olabilir mi lütfen acilen? Bi deri bi kemik kaldı ve sürekli uyuyoor


27 CEVAP

PetlebiAlisveris
PetlebiAlisveris

106539

Merhaba, geçmiş olsun bu saatten sonra yapılacak en iyi şey yarın hemen veterinere götürmek uzman bilgisi olmadan yardım etmek çok sağlıklı olmayacaktır. eğer veterineriniz derse ki illa besleyeceksiniz o zaman şırıngayla zorla beslemeye devam etmelisiniz

outlaw
outlaw

2813

En son ne zaman yemek yedi acaba? malesef veterinere götürmeden kısıtlı bilgiyle verilecek tavsiye az. ama uzun zamandır açsa elinizi tırmalamasını göze alıp şırıngayla beslemeye devam edin havluyla tutabilirsiniz böylece daha az tırmalar.

outlaw
outlaw

2813

deneyin inşallah olumlu sonuç alırsınız ama beslenmesi için zorlamanız şart şu durumda gözüken o

BuseKsk
BuseKsk

103115

Elimizden geleni yapıyoruz ve yapicaz da. Çok teşekkür ederim

BuseKsk
BuseKsk

103115

Yavrum 2 gün önce sabah son uykusuna doğru yolculuk yaptı. Burada benimle birlikte olan ve cevap vermeye çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

BuseKsk
BuseKsk

103115

Veterinerime kaç defa götürdük. Her defasında başka mamalar verdi. Ama hiç birini yemedi ve direniyor. Veterinerimde elinden başka bir şey gelmediğini belirtti. Resmen ölüme terk eder gibi konuştu. Başka bir kaç vet ile görüştük aynı şekilde. Bilinçli bir kaç arkadaş ile konuştuk. Süt yumurta sarısı şeker gibi bi tarif verdi. Birde onu deneyeceğiz. Elimiz kolumuz bağlandi kaldi.

BuseKsk
BuseKsk

103115

Bundan bir saat önce çok çok az şekilde siringa ile yedirdik. Tirmik isirik derken savaş veriyoruz

BuseKsk
BuseKsk

103115

Su içme konusunda sorun yok hatta fazla fazlaa tüketiyor. Tek sorunumuz mama ya da süt. Ne denedi isek yanıt yok. Yarın yeniden gideceğiz baska veterinere. Umarım olumlu bir şeyler görürüm. Yavrumu kaybetmek istemiyorum. Teşekkür ederimm

PetlebiAlisveris
PetlebiAlisveris

106539

1-2 yabancı kaynaktan okuduğuma göre kedinizin yemek yemesi ve su içmesi çok önemli mutlaka beslenmesi gerekiyor

ozgur
ozgur

1867

Mutlaka yemek yedirmelisiniz ve su içmeliler özellikle yavru kediler için çok önemli bu kokulu mamalar deneyebilirsiniz

atay
atay

12457

Veteriner hekimin teşhisi neydi? İştahsızlığının sebebini neye bağladı?

BuseKsk
BuseKsk

103115

Kontrol ettim herhangi bir yarasi ya da yara belirtisi yok. Ama sık sık kontrol edeceğim. Bilgiler için de çok teşekkür ederim.

atay
atay

12457

Ah ya.. Maalesef söyleyecek bir şey kalmadı :/ Huzur içinde uyusun.

:((((( cok üzgünüm

BuseKsk
BuseKsk

103115

Tüm tahliller yapıldı. Sadece gripmis. Tüm tedavisi yapıldı. Şimdi gayet iyi ama. Sadece yemek yemiyor. Su içiyor hiç ihmal etmeden. Ama mama, sulu süt, süt tozu gibi şeyler konusunda asla yemiyor. Bende tavuk haşlayıp verdim sabah artık. Sadece onu yedi. Yeni bi vet gittik. Bir sebepte o bulamadı. Kime gitsem benimle bi ümitsiz konuşuyor. Ne yapacağımi sapittim.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 150231 Görüntüleme
  • 27 Cevap
  • 4 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 53038 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR