Kedime Tekrar Dikiş Atıldı

Sakizzz2

Perşembe günü kedimi kısırlaştırmıştım pazartesi günü apse oluşmuş sebebi ile gittik terler dikiş atıldı tekrar anestezi pişman oldum resmen kısırlaştırdığıma hiç hali yok hala öylece yatıyor çok korkuyorum ne yapıcam bilmiyorum inşallah iyileşir lütfen dua edin bugün uyandığımda gözünden böyle pembemsi bir şey olmuş çapak gibi ama hiç daha önce öyle olmamıştı neden olabilir bilginiz var mı artık çok korkuyorum başka bir şey de olucak diye

7 CEVAP

Merhaba aynısı benim kedimde oldu şuan daha iyileşme aşamasında ama gözüne bir şey olmamamıştı ameliyatlı bölge için bize bir tane siprey dr animal verilmişti günde 3 defa sıktık bir de yakalığı vardı iyileşmesi 10 günü geçiyor ama yemek giyiyorsa hızlı iyileşiyorlarmış bizim yemek sıkıntımız vardı. Veteriner a/d mama veriyordu o iyileşmesini hızlandırdı . Eğer şuan yemekte sıkıntı yaşıyorsanız yaş mamayı ezipte 3 paket zorla yesin bizim ki 17. Gün oldu anca ufak ufak kuru mamaya geçe bildi . Halsizlikleri normal bizimki küsüyorsun du ama iki günde bir ağrı kesici , mide koruyucu , antibiyotik iğnesi vuruyordu bunlar vurulunca daha iyi oluyor bi canlılık geliyor kediye ağrısı çok oluyor mutlaka veteriner söyleyin genel durumu o zaten verir

Sakizzz2

Kısırlaştırdıktan iki gün sonra yemeğe başladı yiyordu ama tekrar apse için ikinci anestezi yapıldığında pazartesi sonra yine yemeği kesildi sıvı ödül maması yiyor biraz da su içti bugün dün bana da rif verdi her gün sürüyorum ilaç verdi iki tane günde bir kere diye dün birini içirebilirim diğerini sıvı ödül maması ile veriyorum ilacın etrafındakileri yiyor hapı ağzı dan geri çıkarıyor sabah denedim yine içmedi boyunluk olduğundan zor içiyorum çıkarıp vericem geri takamam diye çıkaramıyorum inşallah bir şey olmadan atlatırız

İnşallah atlatırsınız benim kedim agrasif bir kedi hap yutturamam diye iğne istedik iğneyle daha rahat olursunuz

Tolaz

Bizim kısırlaştırılan dişi kedimize veteriner hekim antibiyotiğin yanında İmuneks vitamin şurup verdi vucut direnci artsın diye .Her gün 0.5 cc verdik .İştahsız bir kedi olduğu için endişeliydim ama düşündüğüm gibi olmadı belki de vitamin sayesindedir bilemiyorum.Siz de hekiminize danışıp kullanabilirsiniz.Faydası olacağını düşünüyorum.