Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi

Kutay1907

Henüz 3 aylık golden köpeğim bize geleli 1 hafta oldu sabah yemeğini yedirip biraz bekleyip dışarı çıkarıyorum gezdiriyorum etrafı kokluyor fakat hiçbir yere tuvaletini yapmıyor eve girince 5 dakika sonra hem iseyip hem kakasını yapıyor sebebi nedir acaba

3 CEVAP

atayzg

Eve alışma süreci, kendini daha güvende hissetme, dışarıya karşı korku... bunlar başlıca etkenler olabilir. ilk etapta köpeğe dışarıda tuvalet eğitimi vermek yerine evde başlayın. her yeri pedle kapatıp yavaş yavaş alan daraltma yöntemiyle önce ev içerisinde belirli bi yere tuvaletini yapmayı öğrensin. ileriki aylarda eminim dışarıdayken de ihtiyacı geldiğinde yapmaya başlayacaktır.

Kutay1907

@atayzg kakasını pedine yapıyor salonun köşesine koyduk ya üstüne yapıyor ya kenarına ama çişini nereye denk gelirse oraya yapıyor

atayzg

çiş , kaka tutamama problemleri ilk aylarda olabilir. yavrunuz büyüdükçe eminim ki sorun ortadan kalkacaktır. sabırlı olun. :)