Yaş Mama

Arkadaşlar yaş mamaları dolaba koymasakta olur mu acaba ?
konserveleri açıp birazını verdikten sonra kapalı kaba koyup buzdolabına koyuyorum ben

5 CEVAP

ilknrdaisy

Eğer açılmamış kutulardan bahsediyorsanız dışarıda durabilir. Açıldıktan sonra dolaba konması gerekiyor kokusu hemen değişir

KedimVar

Açılmazsa dışarıda durabilir. Açıldıktan sonra dolaba koymalısınız.

batuhantopcu

Konserve edilmiş herhangi birşey hava ile temas ettiği anda ömrü çok kısalır. Yaş mamalarda buzdolabında saklamak şartıyla 2-3 gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir.

Heiter

@HandeBuyuballi "Kapalı kaba koyup buzdolabına koyuyorum" demişsin ya, aklıma geldi. CarrefourSA'da konserve için plastik kapak satılıyor 2 liraya. Her konserveye uygun mudur bilemeyeceğim çünkü köpek mamalarının olduğu reyondaydı. Ama fazladan kap kirletmemek için pratik geldi bana. Ben de almayı düşünüyorum o yüzden.

Kokabilir mutfakta olmasin o zaman cunku mutfakta ocak acik olunca iceri isiniyor mama bozulur