Köpeğime Nasıl Bir Tasma Kullanmalıyım

Betuuull

Köpeğim yürürken beni çekistiriyor düzgünce yanımdan yürümüyor onu zapdetmekte oldukça zorlanıyorum nasıl bir tasma kullanmalıyım yada onu bu konuda nasıl eğitmeliyim ?

10 CEVAP

Lunapo

Eğer ödül mamalarına meraklıysa dışarıda elinizde ödül mamasıyla eğitebilirsiniz

Betuuull

Bizimki göğüs tasmasını yiyo o yüzden boyun tasması kullanıyorum. Ödül mamasını çok seviyor ödül mamasıyla eğitmeyi denicem Teşekkürler

Ozzge

Kral ailesinin yürüyüşle ilgili çok kısa güzel bir eğitim videosu var izlemenizi tavsiye ederim

Lunapo

Göğüs tasması kullan daha sağlıklı. Luna da hiperaktif bir köpek dışarıda beni dinlediği çok enderdir. Tasmaların birbirine geçirilen yerlerini kaç kere beni çekiştirirken kırdığını biliyorum. Dikişli göğüs tasmaları çok güzel bu konuda. Deformasyon gibi bir sıkıntıları yok. Bu arada ben dışarı çıkmadan önce lunayı çok fazla yoruyorum. Eskisi kadar olmasa da ( hala zaman zaman çekiştirir) çekme olayları azaldı.

Cinars

Köpek eğitmeni ve Türkiye'deki ilk agility ve frizbi takımını kuran Uğur Kurşun(bu alanda avrupada birinciliği olan) okulumuza geldiğinde köpek eğitimi hakkında ve göğüs tasmasının eğitim için ne kadar zararlı bir şey olduğunu konuşmuştuk. Köpeklerimize söz dinlettirebilmek için onların lideri biz olmalıyız. Tabiki bu sevgiyle ve bebekliğinden oluşturulmalı. Köpeklerinize göğüs tasması takarak gücü ona veriyorsunuz bu duruma alışan köpek sizi çekiştirmekten asla vazgeçmez. Tabi bu yaşına kadar göğüs tasmasıyla gezdirilmiş köpekler için şimdi çıkarın göğüs tasmasını, takın boyun tasmasını demiyorum. Sözüm bir daha yavrunuz olursa onu öyle yetiştirin diye :) http://www.ugurkursun.com/ugur-kursun-4

Betuuull

Teşekkür ederim boyun tasmasıyla devam edicem ben

izzy

Göğüs tasmasi kullaniyorsaniz bu sorunlar yaşanıyor bende ayni sorundan muzdariptim eğitmen geldi boyun tasmasina gectik yanimizda yürümesi icin tasmayi canını yakmadan keskin sekilde cekip birakacaksiniz cekistirmeyecek boğulur gibi cekistirmeleri azalir

Betuuull

Göğüs tasması kullanmıyorum boyun tasması kullanıyorum dediğiniz gibi çekip bırakıyorum ama köpeğimde ise yaramıyor eğitim tasması kayışı çektiğin an köpeğin boynunu sıkıyor ondan alcaktım ama köpeğime kıyamıyorum canı acır diye

Cnsygt

Benim 30 kg bir kopegim var. bu zamana kadar hep gogus tasmasi kullandim yuruyuslerde ve kesinlikle yuruyus egitimi veremedim. Son bir aydir boyun tasmasiyla cikiyorum yuruyuslere ve kesinlikle gelisme var. saglam bir boyun tasmasi ve uzun olmayan bir kayisla yuruyuslere cikmalisiniz. Yururken arasira oturtun. Oturdugunda odul mamasi verebilirsiniz. Sizi her cekistirdiginde oturtun. Sabirli olun. Duzelecektir.

cansushi

Eğitim tasması deneyebilirsiniz ama eğer kendisini cok zorluyor asılmaya devam ediyorsa çıkarın. Bizde alaska kurdu var o da asla yanımızdan yürümüyor eğitim tasması denedik fakat çok çekiştirdi kendi kendini yordu nefes nefese kaldı. Ama işe yarayan köpekler de var. 1 yaşından küçükse deneyebilirsiniz bence. Onun dışında göğüs tasması en iyisi geride dogru asıldıgınızda biraz yavaslamasını sağlayabilirsiniz hem de boynunu acıtmamış olursunuz