Musafir İsteği :)

Merhaba Daha önce evimizde köpek bakmadık neyle karşı karşıya olduğumuzu bilmiyoruz ama eşim aşırı derecede evimize yeni bir üye almak istiyor Kesin bakarız ne olacak yahu modundayiz ama yinede tedirginim alıp sonra başka birine vermek hiç mantıklı gelmiyor Şayet mantıklı gelirse kısa bir süre için maltese bakan ailelerden yavrusunu bizim aileye musafir etmesini istesem ... Istanbul pendikteyiz Fikirlerinizi bekliyorum Mutlu günler...

10 CEVAP

Bir canliya bakmak buyuk sorumluluk ister kusura bakmayin ama kesin bakariz ne olacak yahu modundayiz demissiniz ama bakarizla olmuyor malesef maddi ve manevi olarak hazir misiniz disaridan gelen olumsuz tepkiler gonderin rahatsiz oluyoruz diyecek bilincsizlerle ugrasacaksiniz bunlara gogus gerebilecekseniz alin bence hastaliklari olacak belki uzun tedavileri olacak evcilinizle birlikte sizde yipranacaksiniz bunlari goze aliyorsaniz alin.aldiktan sonra hadi olmadi birini bulalim verelim diye alacaksaniz hic almayin bence sizi elestirmek icin soylemiyorum lutfen yanlis anlamayin aynen boyle yapan insanlar var ve hic hos degil o sizin ailenin bir bireyi cocugu olacak ise alin...

izzy

Kimse evladını vermez

Eger bakabilecekseniz mutlaka alin size tavsiyem barinaktan alin onlarin iyi bir bakima ve sevgiye ihtiyaclari var ama tabi sizin karariniz.

KedimVar

İşin maddi boyutunu da düşünün ve o zaman da sorun olmazsa sahiplenebilirsiniz. Yuva arayan bir köpeğe geçici yuvalık yaparak ya da tatile gidecek bir yakınınızın köpeğine bakarak deneyim kazanabilirsiniz. Ben böyle travmalı bir cavalier king charles a bakmıştım. Gerçekten çok güzel bir deneyim oluyor.

Cnsygt

Oncelikle bir kopegin sorumlulugunun cok fazla oldugunu bilmelisiniz. Size alisacak bir kopegi baska bir yere vermek istemezsiniz elbette ve buna sizden cok o uzulecektir. Ama lutfen cins kopek alayim sahipleneyim de demeyin biz cins kopeklere ilgi gosterdikce onlar sagliksiz kosullarda aci cekerek uretilmeye devam edecekler. Inanin barinaktan sokaktan sahiplendiginiz kopeklerin size minneti sizin onu olumden kurtarmis oldugunuzu bilmenin vicdani rahatligi sizi baska bir insan yapacak. Ve ne kadar zorlansaniz da eminim onu birakmayacaksiniz.

Dedigim gibi yanlis anlamayin barinakta tabiki yavrulara bakiliyor ama ne kadar ilgi gosterilebilir ki o kadar cok atilmis olan var ki alinip bakilamayan ve atilan ondan dolayi iyi dusunun derim bence barinaga gidin oradan sahiplenin

dollfacepersian

Affedersiniz ama biraz ısmarlama gibi olmuş"maltese yavrusu" demeniz. Kimsenin daha önce hiç köpek tecrübesi olmamış birine tatile gitmek vb. durumlarda emanet edeceğini düşünmüyorum. Çünkü siz uygulamalı olarak köpek davranışlarını,hangi davranışta ne yapılması gerektiğini, olumsuz olabilecek şeylerde tecrübeniz yok. Bence herhangi bir köpeğe geçici yuvalık yapmak için hayvan sever sayfalara yazabilir, onlar uygun görürse geçici yuva olarak bakabilirsiniz. Hipter ve havsev bu tür geçici yuva ihtiyaçları olan bildiğim yerler. Ayrıca küçük ırk köpek olarak önerilen bir şey değil. Şu videoyu ayrıntılı nedeni için izleyebilirsiniz https://youtu.be/0vs5SyHroOo

Dışarıdan gelebilecek bir sıkıntı yok
Zaten benim tek korkum bakamadık barınağa götürelim vs gibi durumlar
Maddi olarak sıkıntı yaşamayız
yazıyı yazmamdaki sebep de o reelde nasıl olacak onu gözlemlemek
Teşekkürler

Izzy
Farkındayım :) ama hemen yarın demiyorum tatil olur seyahat olur o şekilde olur vs ...
Teşekkürler

Minnak53

Bence sahiplenme yapmayın.

mervekaraoglu

Ismarlama yapmayın barınaktan alın. onlar sevgiye o kadar muhtaç ki zaten ağzınızın içine bakacaklardır. Cins köpeklerden çok daha akıllı oluyorlar. Bir de aklı olan köpeğini emanet etmez yani. anca pansiyona para vermemek için sizi kullanma amaçlı verir ki yaptığı şey de asla doğru değil.