İran Kedim İçin Mama

yemretek147

Arkadaşlar bana biyerden yavru bi iran kedisi hediye gelicek ve bazı sorularım olucak sizlere.

öncelikle bakımını yapabileceğimi söyleyim günlük 2 kere tararım hiç problem değil yanlız bazı tereddütlerim var. Araştırdığım kadarıyla bu kedilere sadece kendi ırkına özel mama verilmesi gerekiyormuş onuda royal canin gibi markalar çıkarıyo ama bu biraz bizim bütçeyi aşıyor acaba başka markaların iran kedisine özel çıkardığı ve royal caninden daha uygun fiyatlı olduğu mamalar varmı varsa hangileri bide illede persian maması mı verilmesi gerekiyor diğer yavru kedi mamaları verilse zararı olurmu?

bide bi sorum daha var yavru bi iran kedisi ortalama 1 ayda ne kadar mama yer ?

4 CEVAP

martha

illa persian cat mama verilme zorunluluğu yok.

martha

ayda ortalama 1-1.5 kg yer mamaya göre değişmekle beraber

yemretek147

peki hangi marka mama verebilirim daha ekonomiklerden aynı zamanda kedime de zarar vermeden ?

Benim tabidigimin iran kedisi var lavital kitten kullaniyordu ben onun tavsiyesiyle aldim memnunum benim kedim irk degil ama lavital kullanabilirsiniz kedisi gayet saglikli.