Kedi, Hills Mama, Kusma

DIVINA

Merhaba kedimi 10 gün önce kısırlaştırdım. Kısırlaştırmadan önce N&D ocean kitten mama kullanıyordum (9aylık kendisi). Kısırlaştırdıktan sonra Hill’s young adult ton balıklı kısır mamasına geçtim. Mamada rotasyon yaparken 7 günlük geçiş süresini de uyguladım. Kedim son 3 gündür kusmaya başladı veterinere de gittik iğne yaptı ve hap verdi. Acaba mamadan kaynaklı olabilir mi bu durumu yaşayan var mı ? Mamayı yemek de istemiyor gibi

2 CEVAP

izmirle

Tahılsız mamadan tahıllı mamaya geçişlerde veya tam tersi tahıllı bir mamadan tahılsız bir mamaya geçişte bu tarz sorunlar yaşanabiliyor. Şu şekilde geçiş ideal olabilir tahılsız az tahıllı tahıllı kedinizin yeni aldığınız mamadaki bir maddeye alerjiside olabilir. Geçmiş olsun.

D-O

Gecis surecini daha uzun tutmayi deneyebilirsiniz. Eger hala devam ederse ve baska bir saglik sorunuyla alakali degilse, o zaman baska mamaya gecmeniz gerekebilir