Ahşap Mama Kabı?

Ahşap mama kabı hakkında düşünceleriniz nedir, sağlıklı mıdır, sorun çıkartır mı gibi gibi?

8 CEVAP

D-O

Ahsap mama kabi derken kasenin celik veya porselen olup kasenin konuldugu yerin ahsap olmasindan bahsediyorsaniz, bir sorun olmaz. Bazen su sicradiginda ahsapta bozulma olabilir

Yok, bahsettiğim direkt mama kabının kendisinin ahşap ile temas etmesi. Yinede cevabınız için teşekkür ederim:)

cat_expert

Cilalı ahşap bir süre sonra su veya mamadaki nem ile reaksiyona girerek çözünebilir ve kediyi zehirleyebilir. Cilasız ahşapta zamanla aşınarak kıymık oluşumuna sebep olur kedinizin kıymık yutmasına ve ciddi rahatsızlıklara neden olabilir.

Porselen veya cam en sağlıklı kaplardır.

mervevehubble

İnsan için bile çok sağlıklı değil bakteriler tahta aralarına sıkışacağı ve %100 temizlenmesi imkansız gibi olduğu için

Cevaplarınız için teşekkür ederim en yakın zamanda değiştireceğim.

bademk

cam, çelik ya da porselen olası daha iyi olacaktır.

Palyaco

En güzeli porselen olanları kullanin

bloodyluxury

Merhabalar,

Bence sağlıklı değil, en güzeli cam, çelik ya da seramik kapla kullanmanızdır. Evdeki tabaklardan da faydalanabilirsiniz.