10 Kg Mamam Bitmek Üzere Değiştirmeli Miyim

mervevehubble

Merhaba, nd markasının somonlu kısırlaştırılmış kedi mamasını kullanıyoruz. Bizimki balık sevdalısı olduğu için severek yiyor. Değiştirmek zorunda mıyız sağlığı tehlikeye mi girer aynısını yerse?

8 CEVAP

D-O

Kedinize iyi geldiyse ve tadini seviyorsa illa degistirmenize gerek yok. Ama arada bir farkli mama rotasyonlari da iyi oluyor. Tercihe bağlı:)

mervevehubble

Hepinize teşekkür ederim aynı markanın başka serisine bakıyorum şimdi

Warriorsans

Dilerseniz değiştirebilirsiniz. Bence her kedi mamasının eksik yada fazla yönleri olabiliyor. 4 5 ayda 1 dengelemek açısından mama değiştirmek iyi oluyor. Aynı markanın farklı aromaları ya da yine kedinize iyi gelen bir markayla devam edebilirsiniz. Ben olsam farklı bir marka alırdım uzun bir geçiş süreci yapardım

Tam tersi mama değişikliği önerilmiyor hayvanlarda sağlıklarıyla alakalı herhangi bir sıkıntı olduğunda veteriner mamaları kullanılabilir ama nd yüksek kaliteli bir mama.severek de yiyorsa değiştirmenize gerek yok ♥️

izmirle

Mama rotasyonu yapmanız faydalı olur diğer farklı mamalarında içeriğindeki vitaminlerden yararlanmış olur. Kediler sürekli aynı mamayı yemekten sıkılıyorlar. Biz bile iki gün aynı yemeği yesek sıkılıyoruz. Mama değişikliği öneren veterinerlerde var önermeyenlerde. 6 ayda bir mama değişikliği iyidir. Elbette son karar sizin

bloodyluxury

Merhabalar,

Nd markasının farklı lezzet seçenekleri var, küçük paketinden alıp deneyebilirsiniz eğer problem yaratmayacaksa. Bilemiyorum ben onların arada değişik lezzetler tatmasının iyi geleceğini düşünüyorum. Hem farklı besin öğeleleri de almış olurlar. Elbette damak tatları da önemli :)

teddybal

10 kiloyu tek başına kaç ayda yedi, 5 ay olmuştur bence ortalama.. Ben olsam değiştirirdim, 4-5 ay dolmuşsa güvenilir yeni bir marka ya da aynı markanın farklı serisinden bir mama ile (mesela nd kinoa serisi) devam ederdim, böyle döngüye alırsanız daha güvenli olur çünkü hiçbir markaya tam anlamiyla güvenemiyoruz ya da birinin bir özelliği iyi oluyor diğerinin başka bir özelliği, böyle yaparak denge sağlanır bir nebze diye düşünüyorum.

Değiştirmenizi önermiyorum hem severek yediği bir mamaysa hiç değiştirmeyin
Mama değişikliği kedilerde ishale sebep olur