Yavru Kedim Kilo Almıyorr!??

Tugbasszz

Arkadaşlar merhaba, kedim 6 7 aylık 1 2 aydır toplam 100 gram almış normal mi? Sonuçta gelişim çağında önceden baya dengeli kilo alıyodu ama artık almıyor. 2400 gr dişi

10 CEVAP

kedinizin cinsi ve günlük aktivitesine göre değişir ama kızğınlıkta ya da eşiğinde de olabilir o dönemde zayıflıyabiliyorlar. benim kedim 12 aylık ve 2 kilo 500 gr gayet yediği halde ama kızışmada.

meov

benimki de tam tersi kilosu azcık fazla gidiyor. yavruluğu geçsin yoluna koycam. 5,5 aylık 2600gr british. ben size ne yaptığımı söyleyeyim, belki faydası olur. kuru mamayı öğünlü vermiyorum, gelip gidip çıtırdatıyor. yaş mamayı her gün vermiyorum, 2-3 güne bir veriyorum, aşı günleri ödül mamaları oluyor, birde günlük etli yemek yiyorsak masamıza misafir oluyor, vitamini, maltı, balık yağı bir gün biri, bir gün öteki. oyununu da oynuyor, koridorda da koşuyor, atlıyor, zıplıyor.

alfa_s

Yemesi içmesi ve hareket durumu nedir acaba?

Tugbasszz

Hareket durumu iyi eskiden yediğinden daha az yiyo su çok içiyo ama hep çok içiyordu. Dışkısı kabız gibi değil ama uzunlukları kısa ve az miktarda. Hiç kusmadı ayrıca

MonikaveTori

Benim erkek kedimin aşıları üst üste gelince zayıflamıştı bende çözüm olarak çiğ bıldırcın yumurtası veriyordum çok iyi de geldi ciddi anlamda kilo aldırdı şuan da 4 kg falan daha 10 aylık

Renklipati

Kullandığınız mama nedir ? Mamanız dan kaynaklı da olabilir yetersiz proten alabiliyor dur..

Felicia aldırıyor kilo tavsiye ederim

Ozlemcakil

Benim kucuk olan kizim rasitizm kedi kemikleri biraz yavas gelisiyormus doktor haftada 2 defa iyi pismis yumurta sarisi , iyi pismisntavuk gogsu ,onerdi , ben tavugun icine azicik kabak ve azicik havuc ekliyorum 5de 1 orani gibi tabi haslanmis biraz toparlandi , az da kendi mamasindan ekliyorum mamayi reddetmesin sipa diye:)

Ozlemcakil

Benim buyuk kizim da 6 aylikken 2600du ona da tavuk gogsunub10 gunde veriyordum kisirlasinca onunden yemek almaya basladik:)

Tugbasszz

Herkese teşekkür ederim veterinerle konuştum bunun normal olduğunu ergenlikten kaynaklı oldğunu söyledi.