Proplan Yetişkin Kedi Maması

sevvalarik44

1.5 yaşında scottish fold erkek bir kedim var ve artık yavru kedi mamasından yetişkin kedi mamasına geçmem gerekiyor önceden kuzu etli pro performance yavru kedi maması kullanıyordum proplan yetişkin kedi maması almaya karar verdim kuzu etli hassas sindirim olanı mı almalıyım yoksa somonlu yetişkin kedi mamasını mı?(Henüz kısırlaştırmadım)Başka mama öneriniz varsa lütfen yazın

7 CEVAP

Bu soruuda kendinize şunu sormalısınız kediniz balık mı seviyor kuzu mu? Ayrıca ekstra hassas bi sindirimi var mı yok mu? Eger bu iki sorunun yanıtı farketmez ise mama da farketmez.

Palyaco

Glutenli vermeyin heleki fold kedilerde gluten obez yapar bu cinslerde ve tüm kedilerde gluten iyi deyildir

simbakedi

gluten obez yapmaz, kedinizin tahil alerjisi yoksa gluten zarar vermez. a proplan yerine nd dusuk tahilli almanizi oneririm. proplan doyurucu bir mama degil asla. siz de eger olculu vermezseniz zaten kilo alimina cok yatkin bir cins varken elinizde onleyemezsiniz. kilo aldiran da karbonhidrattir

Palyaco

Exclusion acana harwest tavsiyemdir bu cinslerde

Palyaco

Gluten neden obez yapar yedikçe yedirrten bir mamadir glutenliler

simbakedi

abi exclusion doyurmuyor diye baslik cikti onda gluten yok neden doyurmuyor? icindeki et miktari onemli genelde kedinin doymasi icin ya da bunyesiyle alakali ama proplan doyurmuyorsa icinde %20 et olan exclusion da doyurmaz yani glutenle alakasi yok. tahilli mamalarin benim gozumde eksisi de protein kaynaginin bir kisminin tahildan gelmesi, tahilsizlarda etten gelen protein daha cok

Palyaco

Tabiki et miktarı önemli buda acana harwest mera tavsiye ederim bütçe ile alakalı bütçe iyiyse saten acana harwest ve mera tavsiye ediyorum bütçe biraz azsa exclusion daha azsa bütçe natura tavsiye ediyorum