Merak Ediyorum

Ceylinalkazan

Arkadaşlar bir önceki başlığımda bahçemde bir sincap gördüğümü söylemiştim o başlığı açtıktan 2 gün sonra sincabı bi daha göremedim. bugün sabah babam, arkadaşının dağda çiftçilik yaptığını söyledi bu kişiyede ali diyelim ali amca dağda yavru bir sincap yakalamış ve babama vermiş babam sabah bunu bana anlattı bende çok sevindim ama sevincim kısa sürdü sonra aklıma onlarca soru geldi mesela örnek veriyim
1.sincabı salıyımmı yoksa besliyimmi
2.Neyle besliyim
3.nerde beslemeliyim
???????????????????????

10 CEVAP

Ceylinalkazan

zaten biz almadık ali abi daha yeni doğmuşken ağaçtan düşmüş şekilde bulmuş 2,3 gün boyunca almamıs ve annesinin gelmesini beklemiş ama annesi falan gelmemiş aynı yere baktığında yavru sincabın açlıktan ölmek üzere olduğunu görmüs he men almıs 1 hafta sütle beslemiş sonra 2 yaşındaki kızı sincabı oyuncak sanmaya başlamış ali abide babama vermek istemiş baya kendini acındırmış babamda almış daha çok küçük olduğu için sütle beslemeyi düşünüyorum bu arada şuanda arabada dememin sebebi arabada saklanıyo bir türlü çıkartamıyoruz koltukların arkasına falan girmiş babam normaldr kutuya koymuş sincap kutunun kapağını ittirip çıkmıs ve arabanın koltuklarının altına saklanmış sabah daha detaylı bir şekilde çıkarmaya çalışıcağız ...... (((izmirde yaşıyorum)))

Ceylinalkazan

Bu arada şuan arabada, kutu koyduk,içine çeşitli kuruyemişler ve su koyduk sizlerin cevap vermesini bekliyorum görenlerin bilgisi olmasa bile birşeyler önersin lütfen bakın tekrarlıyorum ŞUAN ARABADA !!!!!

ecetuqce

biz evin duvarını delip ona yuva hazırlamıstık ama belli bir süre sonra yavas yavas oyarak kendi kaçmıştı fındık ceviz badem ile besliyorduk doğal ortamından almamanı tavsiye ediyorum yoksa kendi bir yolunu bulup kaçıyor :)

martha

niye arabada tutuyorsun hayvancağızı. doğal ortamına sal

Cinars

Ne kadar yavru? Kendi beslenemeyecek kadar küçükse istanbul üniversitesi vaşak kulübüne getirebilirsiniz. O kadar küçük değilse lütfen ortamına salın

martha

geçmiş olsun :) bilen birileri çıkar eminim

Ceylinalkazan

Dediğim gibi ali abi ağaçtan düşmüş şekilde bulmuş hiçbir şey yapmamıs 3 gün sonra tekrar baktığında açlıktan ölmek üzereymiş eğer annesi olsaydı 3 gün içinde yavrusunu ya alırdı yada beslerdi diye düşünüyorum

Ceylinalkazan

Destek olan herkese çok çok çok teşekkür ederim :)))

KedimVar

Geri yuvasına koysa, yuvasının yerini biliyor mu? Bir de 3 aylık oluncaya kadar besleyin eğer yuvasına bırakamazsanız. 3 aylık olunca doğal ortamına bırakın. Zaten geri yuvasına bıraksanız da annesi kabul etmeyebilir.