Köpeğim Çişini Ve Kakasını Pedin Yanına Yapıyor?

selenbrk

merhaba
köpeğim 1 yaşında erkek maltese
normalde ped eğitimi var ve şimdiye kadar pedine yapmakla ilgili bir sorunu yoktu fakat yaklaşık bir haftadır kakasını ve çişini pedin hemen yanına yapıyor pedlerini
de çok fazla dolmadan sıklıkla değiştiriyorum ancak bir faydası olmuyor sebebini anlayamadım bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler :)

2 CEVAP

byhs

Pede yaptiktan sonra yere damlatmis olabilir belki o noktadan da koku alabiliyordur, sirkeyle guzelce silerseniz yeri tek bi noktadan koku alirsa cozulebilir sanirim, pede yapmasi gerektigini bilmesine rağmen ilgi dikkat cekmek icin de yapiyor olabilir, bizimkisi biz yanindayken pede yapiyordu ama biz yokken yere yapiyordu, biz bu durumu yanında durdugumuz zamanlarda pede yaptigi anlar icin cebimizde hep odul mamasi bulundurduk ve yaptigi an hemen sevdigi bir ödül maması vererek cozduk

byhs

Ama 1 yaşında günde 3 kez dışarı çıkarma imkanınız varsa bence dışarıya alıştırmak daha mantıklı olabilir daha iyi bilen arkadaslar yazar tabi ki benim net bir bilgim yok :)