Kedim Ellerimi Hep Isırmak Veya Tırmalamak İstiyor

Rumeysa31

Sokaktan bulduğum kedi 1.5 aylık evime aldım adı pamir pamir sürekli elimi ısırmaya ve tırmalamaya çalışıyor ve bazen kendi kendine hiç bişi olmamasına rağmen hoplayıp zıplayıp kaçıyo dolabın altına nedeni nedir.

4 CEVAP

Canandisli

Oyuncak alin lutfen oyuncak fare veya olta elinizle oynamaya alismasin ^^ ama hareketlerinin nedeni oyun oynama istegi o yuzden kedinizde bir sorun yok

aksoy65

merhaba benm kedm meley de ayni seyleri yapiyor. aniden ziplayp saklanio kedilern sevdigi oyunlardan brinin saklanbac oldgunu bliorm genelde saklanmayi seviyolar tabi bunu siznle beraber oynarsa daha cok keyif alcagni.dsnuyorm bizmki oyle cnki. parmak isirmasinin da oyun amacli oldugu dsnuyorm ayni zmanda sut disleri kasnio da olablir suan bizmki yavru oldugu icn isirmasi acitmio. fakat buyuyp guclu disleri oldugnda bu drum onlar icn hala bir oyun olsa da bzim canimizi acitablir.en iyisi isirmaya calistigi anlarda isirmasna izin vermemek o anlarda bnun yanlis oldgnu kavratp vazgecrmek olacktr.

Rumeysa31

Çok saol bilgilendirme için

Anonymus827062

Ufacık bir yavrudan bahsediyoruz:) bu çok normal:) yaptığı davranışların anormal bir yanı yok. Bu söylediklerinizi erişkin bir kedi yapmaz. Sizin kediniz de eğer agresif bir karakteri yok ise bir kaç ay sonra durgunlasacak bunları yapmayı bırakacak. Dediğim gibi eğer agresif bir karakteri var ise isirma ve tirmalama huyunu asla bırakmaz. Ona o zaman o şekilde alismaniz gerekecek...