Yavru Kedim Çok Fazla Mama Tüketiyor

ecetuqce

Royal canın babby mamasını kullanıyorum arkada beslenme tablosuna göre mama veriyorum ama soluksuz bir sekilde mamasının hepsini bitirdikten sonra tekrar mama vermem için aglıyor ne zaman odasına gitsem aynı sekilde mama vermemi istiyor bazen gramajından fazla veriyorum az yiyip sık yer mi diye beslenmesinin 2 3 katını onu yedikten sonra aynı sekilde tekrar yemek istiyor ve asla ayırmıyor doymuyor :/

6 CEVAP

Zehramira

O zaman sizin pisiniz biraz obur :) fazla kuru mamada obez yapabiliyor gerçekten ben yavru kedimi bulduğumda göğüs kafesinin kemiklerini sayabiliyordum şimdi göbeği oldu ve sadece 8 gün içinde oldu bu göbek :D maması bittikten sonra vermemenizi öneririm ağladığı zaman oyuncakla falan oyalayın unutsun mama istediğini yoksa obez olabilir

Ceylinalkazan

Bu konuda veterinerinize başvura bilirsiniz o daha bilgilidir :)))

Zehramira

Ben yavru kedime günlük 30 gr. Kuru mama veriyorum ve ayriyeten sabah akşam olmak üzere sabah 2 tatlı kaşığı akşam 2 tatlı kaşığı yaş mama veriyorum ve bu ona yetiyor akşam 12'e doğru kuru maması yavaş yavaş bitmeye başlıyor ve zaten 12'de uyuyor sabahta tekrar veriyorum sizde yaş mama vermiyorsanız verebilirsiniz belki doyar pisicik :)

ecetuqce

dediğiniz gibi yaptım ekstra yaş mama verdim ama aynı sekilde davranmaya devam ediyor 50 gram kuru mama ekstra yaş mamanın yarısını vermiştim bir güne bölerek doydugunu görmedim :)

Poyraz98

Yavru kediler zaten çok yer diye biliyorum ama yinede siz aşırı vermeyin bence şişmanlamasın belirli aralıklarla verirseniz kediniz zamanla aşılabilir belki yaşı ilerledikçe düzene girecektir

ecetuqce

Bırak yesin yavru kedi o dediği için aklım karıştı cogu form da obezite ile sonuçlanıyor bu durum :)