Exclusion Mama

ezgiyilmazzz

Merhabaa. Exclusion mamanın böbrek hastalığına yol açtığını duydum doğru muu bilginiz var mı

4 CEVAP

simbakedi

mama dogrudsn bobrek sorunu yaratmaz eger kalitesiz degilse. bir suru faktor etkili oluyor boyle seylerde. kedinin bunyesi, su icmemesi en basitlerinden. her mama herkediye iyi gelecek diye bir sey yok, deneyip gorebilirsiniz. onerim tek bir marka mamaya bagli kalmamaniz olur. 4-5 ay x markasinin tavuklusunu yediyse sonraki 4/5 ay x markasinin baliklisini yesin ondan sonra y markasinin tavuklusunu yesin mesela. boylece bir mamada eksik bir deger varsa digerinden tamamlar. ama dedigim gibi mama bu hastaliga yol acar ya da acmaz diyemez kimse bu segmentteki bir mama icin cunku cok faktor var. ama whiskas gibi segmentte bir mama icin denebilir cunku icindeki zararli seyler belli (istisnalar kaideyi bozmaz :D)

izmirle

Size muhtemelen yanlış bilgi vermişler exclusionun formülünde aksine idrar yollarını destekleyen ve böbrek sağlığını koruyan maddeler var. Nd hakkında çok şikayete rast geldim bu konuda.

Palyaco

10 aydır kullaniyorum kedimde hiçbir sağlık sorunu yok bunu kim söylüyor exclusion uriner ve böbrek sağlığı için içinde bulunan

ezgiyilmazzz

Ben 3 kedimde kullandım sıkıldıkları için tek mamada kalamıyorum dün böyle söylediler içimde bir korku oldu teşekkür ederim cevaplarınız için