Kangal Köpeğimin Ayakları

Kangal köpeği var 2 yaşında arka ayakları çok ağır kalıyor yürürken yalpa yapıyor güçlenmesi için ne yapmalı ya da bu durum düzelir mi?

5 CEVAP

Minnak53

Geçmiş olsun köpeklerden pek anlamam ama vetinize gösterin ama ilave olarak kemik kas güçlendirici bir vitamin verebilir❤️

izzy

Kalça çıkığı olabilir, vet. Röntgen çekip bakar ve ilaçlar var onlari kullanmaniz gerekebilir ameliyat bir durum olabilir sadece incitmis ilabilir yani röntgen şart

sekersoytolga

Kesinlikle bunun cevabı burda değil. Kaslarının zayıf olduğunu nerden biliyosunuz ayrıca ? Müneccim misiniz. Röntgen çekilmeden veteriner de cevap veremez. Kireçlenme olabilir,kalça problemi olabilir,sinir sıkışması olabilir...... olabilir de olabilir. Röntgen sonucuna göre doğru cevabı bulabilirsiniz ancak.

Cnsygt

Nerede bakiyorsunuz? Kangal gibi kopekler saatlerce yurumek kosmak ister. Yeterince egzersiz yapmiyorsa bacaklarinda zamanla sorun olabilir. Kaslari gelismedigi icin o kadar buyuk bir kopegi tasiyamaz. Eger yeterince egzersiz yapiyorsa bir veterinere gosterin.

sanemk

veterinere sorman da fayda var derim