Kısırlaştırma Ameliyatında Dişi Olan Kedimin Hamile Olduğunu Öğrendik,Bebekler Yaşarmı?

Benosum

Kısırlaştırma ameliyatında dişi olan kedimin hamile olduğunu öğrendik,bebekler yaşarmı? 59 60 gün önce sokaktan aldığım kedim karnına kesi atılınca hamile olduğu anlaşıldı kısırlaştırma olmadı karnı tekrar kapatıldı.bugünde kedimden sıvı geldi bebekler yaşarmı ve su gelmesinden itibaren doğum ne zaman olur?

7 CEVAP

huqi

Çok üzüldüm. Hamile bir kedinin anestezi alması çok tehlikeli sanırım ama anlamadığım sizin sanırım ilk kediniz hamile olduğunu anlamamanız normal olabilir. 50-60 gün olmuş diyorsunuz bu süreçte karnı baya bir şişmesi lazım yanlardan veteriner bir tuhaflık olduğunu anlaması lazımdı. Kedinizi daha yeni sahiplendiğinizi söylememiş olsanız bile anlaşılıyor hamile kedi, şişliği görüp size sorması lazımdı.

beyzathemoc1

Çok geçmiş olsun :( kendinizi üzmeyin sizlik bir durum değil yavrunuz iyi en azından yavrularını görmediği için aramaz büyük ihtimalle daha o bağ yoktu dert etmeyin onu

su geldikten sonra yaklaşık 1 saat içinde benim kedim doğumunu yapmıştı. sizin kedinizin durumunu merak ettim yaklaşık 1 ay önce sormuşsunuz yavrular doğdu mu?

Pikapru

Benim kısırlaştırdığım kedilerimden biri de hamileydi. Ve hamileliği çok ilerlememişti. Ona rağmen veterinerimiz elle muayanede küçük küçük yumrular var büyük ihtimalle hamile dedi ultrasonla da baktık hamileymiş gerçekten. Kürtaj için de benim fikrimi aldı ve kısırlaştırdık. Yani huqi'nin dediği gibi veterinerin anlaması gerekirdi. Boşuna anestezi almış oldu. Yavrular ne kadarlıkmış acaba açıkçası bir sorun olup olmayacağını bilemiyorum ama vetrehberi diye bir site var orada sorulara veterinerler cevap veriyor. Oraya da sorun isterseniz şimdiden çok geçmiş olsun umarım sağlıklı doğarlar

Pikapru

Ay ben soru yeni soruldu sandım pardon bir ay önceymiş

Benosum

Malesef yavrular yaşamadı ilk ameliyattan sonra bekledik doğar umuduyla ama iltihap akmaya başladı kedimizden, yaklaşık 1 hafta sonra yeniden ameliyat oldu.yavrular yaklaşık 30 35 günlük denildi. kediyi bulduğumda gebeydi ama gebelik sona erdi anlamadık.kedi evden hiç çıkmadı ve hatta aldıktan 15 gün belki 20 gün sonra kızgınlığa girdi, hamile bir kedinin kızgınlığa gireceği aklımıza gelmedi. Tecrübesizdik yaşadığımız şehirde ultrason aleti yoktu bakılmadı. zor bir dönem geçirdim anlatması güç 3 yavrusu varmış rüyalarıma giriyolar. Doktor resmini cekmişti kese gibi kediye benzemiyordu ceviz büyüklüğünde yavrular. Kedim iyileşiyor yaraları kapanmak üzere

Benosum

İlk zamanlar sürekli miyavlıyordu sanki bana yavrularını sorar gibi bişey arar gibi çok üzüldük çocuklarıma yavruların öldüğünü söyleyemedim.bi ara yavru kedi bulsam kedim avunurmu acısı hafiflermi dedim.2.bir kedinin sorumluluğunu alacak güçte değildim ameliyatları sonrası Lili 4.bebeğimiz olmuştu. Evde 3 küçük çocuk bir kedi eşim yeter dedi 2.kedi mevzusuda kapandı.