Biofeline Malt Paste Satın Aldım. Genelde Maltlar Haftada Kaç Defa Verilmeli?

Gimcat malt kullanmıştım ve haftada 2 defa 1 cm kadar verdim hep. Ama simdiki aldigim Biofeline maltı sordugumda hergün verebilirsiniz dediler. Bana çok geldi. Sizce haftada kac defa verilmeli??

8 CEVAP

cat_expert

Tabii ki hergün verin diyecekler, hemen bitsin ki yeni bir tane daha satabilsinler :)

Aktif olarak bir tüy birikmesi varsa kediniz kusma hareketleri yapıyorsa hergün, tüy birikmesini engellemeye yönelik normal kullanım yapılacaksa 2-3 günde bir 2 cm verebilirsiniz.

@cat_expert
Yine dediginiz yöntem ile haftada 2 kereye denk geliyor. Çok teşekkür ederim. Kedimde kusma hareketi hiç olmadı şükür

Renklipati

Hangi marka olursa olsun haftada iki kez verdim hep aynen 1 yada 2 cm sorun olmadı hiç. Sizde aynı devam edin bence

ezgiyilmazzz

Tüy atma problemi olan kedilerde her gün verilmesi öneriliyor ama sorun yoksa haftada 2-3 gün verebilirsiniz

bloodyluxury

Merhaba,
Oğlumuz kısa tüylü, tüy yumağı kusmayı engellemek için haftada 3 gün veriyoruz. Önceki kullanımızda bir problem yoksa, dışkısında da tüy görüyorsanız eski kullanıma devam edebilirsiniz bence. Yeni bir marka kullandığınız için dışkısını da gözlemlemenizi öneririm.

Palyaco

Haftada 3 kere 3cm ideal orandir

selinkog

Biz Vet's Plus malt macun kullanıyoruz 2 günde 1, 1'er cm olacak şekilde tüketiyor kızım. Biofeline markasını da duydum ama hiç denemedim, Vets Plus ile aynı yerde üretiliyor ve fiyatı biraz kazık. Veteriner hekiminiz hangi ölçüde önerdiyse, yavrunuz nasıl alışkınsa o şekilde yedirin bence.

dilanbulent

Haftada 2-3 kere, 1 cm kadar vermeniz yeterlidir.