1 Aylik Kopegim Yemek İstemiyor

lunapuppy

merhaba yaklasik 5 gun once maltese cinsi yavru sahiplendik bize geldiginde 25 gunluktu 7 kardesi vardi ve disleri cikmak uzere olduklari icin anneleri emzirmeyi birakmisti biz de erken almak zorunda kaldik. 2 aylik olana kadar anne köpek sut tozu verildigini ogrendik ve sadece veterinerde satilan bir marka vetriline sut tozu aldik ve vermeye basladik bir ogunde yaklasik 2 biberon verilir yaziyor fakat bebegimiz bir biberonun ceyregini anca iciyor bir ogunde. Ishali ve kusmasi basladi veterinere götürdük fakat cok kucuk oldugu icin ilac verilemeyecegi soylendi ic paraziti varmis birkac diskilamasinda paraziti gozlemledik. Ama ne yapacagimizi bilmiyoruz cok halsiz dustu yavru surekli uyuyor zorla uyandirip beslemeye calisiyoruz ama mamalar surekli cop oluyor azicik iciyor sutu onu da hemen geri cikartiyor ve gunun tamami neredeyse uyuyor onu kaybetmekten korkuyoruz. ic paraziti icin bebekken verilen bir surup varmis arastirdik fakat hicbir yerde bulamadik. 2 hafta daha dayanmamiz gerekiyor ic dis parazit yapilmasi icin fakat yavrucagin hic hali yok yeterince beslenmedigi icin daha cok hasta olmasindan korkuyoruz. cok arastirma yaptik fakat yeterli bir sonuca ulasamadik ilk defa bir evcil hayvan sahiplendik tecrubesiziz bu konuda ve endiseleniyoruz neredeyse beslenmesi 0 a dustu lutfen yardim edin

4 CEVAP

sivaslim

merhaba bebeğiniz nasıl oldu acaba

sivaslim

merhaba bebeğiniz nasıl oldu acaba

sivaslim

merhaba bebeğiniz nasıl oldu acaba

Sezgek

25 günlük yavruyuları anne dişleri çıkmaya başladı diye emzirmeyi bırakmaz ya acaba başka sorun mu vardı yanlışımda olabilir orayı çok sorgulamayacağım çok ama çok küçük bir yavru gerekirse şırınga ile vermeyi deneyin ama çık dikkatli olun nefes borusuna kaçmasın parazit için şu an tabiki ilaç vermezler çok küçük doğal olarak önerebileceğim bir şey de bulunmuyor küçüklüğünden dolayı aklımada bir şey gelmiyor ama ishal olduğu içim bol sıvı tüketmesi gerekiyor sıcak tutmaya çalılın bu arada ev nasılsa sıcak diye düşünmeyin üstünü falan örtün deneyimli biri çıkar inşlh da biraz daha tavsiye verir