Dış Parazit Damlası Hakkında

semih85

merhaba, bugün kedimin iç dış parazit günüydü. Hapını bir kaç denemeden sonra yuttu fakat damla yı yapamadı hırçınlaştı tüyler havada uçtu felan bende eve getirdim damlayı uyurken yaparım diye ve yaptım da fakat sorun şu; son anda farketti ve sıçradı sanırım damla başka bi yerine geldi emin değilim ama öyle olduğunu düşünüyorum. biraz bıyıklarını felan yaladı sonra göğsünde bir ıslaklık farkettim kısacası çok tedirginim ne yapmalıyım zehirlenme belirtileri nelerdir. Asıl soru; zehirlenme ihtimali varmı?

9 CEVAP

Sutunannesi

Zehirlenme olmaz zaten yaladıklarınsa kendi mideleri direk olarak tepki verir ve kusturur, damlalar da ona göre yapılıyor, kedilerin onları yalayacağı göz önünde bulunduruluyor merak etmeyin. Yalamış olsaydı kusardı, yoğurt yedirdiyseniz de bir sıkıntısı olmaz :))

semih85

yoğurt yedirdim ve ıslaklık olan yeri sildim kuruladım. bu arada ben görmedim kullanmayın dediğinizi keşke görseydim. ama anlamıyorum veterilerler hayvan sağlığını görev edinmiş hekimler. neden ille de yapıyolar bunu yani para için bir canı tehlikeye atmak bu kadar mı kolay...

oznurkocak

Hemen ıslak bir bezle silin evet zehirlenme ihtimali var.

oznurkocak

Yoğurt yedirin.

Cotontzu_Siri

Üstüne basa basa kullanmayın dememin bir sebebi var

Cotontzu_Siri

Veterinerlerden nefret ediyorum. Neden veteriner olmuşlar anlamıyorum. Onlar için bu kadar kolay...

ilknrdaisy

Evin içinde yaşayan kedi için dış parazite gerek yok. Benim veterinerim hiç yapmaz mesela dış parazit gerek yok der.

Sutunannesi

Zehirlenme olmaz zaten yaladıklarınsa kendi mideleri direk olarak tepki verir ve kusturur, damlalar da ona göre yapılıyor, kedilerin onları yalayacağı göz önünde bulunduruluyor merak etmeyin. Yalamış olsaydı kusardı, yoğurt yedirdiyseniz de bir sıkıntısı olmaz :))

semih85

Teşekkür ederim cevaplarınız için tecrübesizlik işte :) zaten bende bundan sonra dış parazit yaptırmam. Çok şükür bir sorun olmadı, kızım gayet iyi ☺️