Köpek Traşı

Ceylinalkazan

Arkadaşlar ben kızımı yarın traş ettiricem her ne kadar tarasam bile tüyleri topak topak oluyo bu süreci yaşayanlar varmı mesela alışma dönemi gibi

6 CEVAP

Cotontzu_Siri

https://sevgilikopegim.com/2015/03/08/kedi-ve-kopeklerde-tuylerin-tras-edilmesi/
Tüy dökümü için beslenmenizi düzeltebilirsiniz. Bira mayası ve balık yağı kullanabilirsiniz. Nem alımını artırabilirsiniz. Furminator kullanabilirsiniz.

Ceylinalkazan

Peki traş hakkında bir bilginiz varmı ?? (Traş sonrası alışma dönemi gibi)

akitalove

Ben bu sorunu surekli yasiyorum ama bi turlu cozemiyorum ve benimde ilk aklima gelen tras sanirim onun icin dogru sampuan ve tarak kullanmak oluyormus

akitalove

Bende sari bi furminator var ama kizimin canini cok yakiyor ister istemez

Cotontzu_Siri

Hiçbirşey değişmiyor, tabii bu köpeğinizin psikolojisine de bağlı. Bende hiç bir sorun olmadı. Ama hele ki böyle bir mevsimde asla önermiyorum tıraş ettirmenizi, daha beter olur tüy sağlığı.

akitalove

Tamamdir :)