Hayatımın En Kötü Günü

eneskolon

Hatırlayanlarınız vardır belki bundan 4 ay önce bir konu açmıştım sipsiyah akıl küpü yaşlı bir kedi kapımda 1 hafta beni içeri al diye ağlamıştı 1 haftanın sonunda aldığımda kısır oldugunu farkedip veterinere götürdüm veterinerde yapılan kontrollerden sonra uzun bir süredir dışarda olduğu hasta olduğunu ve depresyonda olup sahibini aradığını öğrenmiştik 4 ay boyunca evdeki diğer kedimle çok iyi anlaşmasalarda arkadaş oldular oynadılar o kadar akıllı bir kediydiki gel diyip koltuğa vurduğunda diğer odadan kosa kosa gelip elinin altına yatıyordu dışarıya alıştığı için her gün dışarı gitmek istiyordu her gün göndermesemde haftalık gönderiyordum dün aksam gönderdiğimde 1 saat boyunca gelmedi dışarıya çıkıp aramaya basladım malesef cansız bedenini buldum tırnakları aşınmış bacakları boynunda diş izleri vardı diğer kedilerle kavga etmiş yaşadığım üzüntüyü ve kendime kızmamı anlatmanın tarifi yok çok değişik bir acı en kötüsüde benim hatam olduğu için aksamdan beri kendimi yiyip bitirmem ben kendimi asla affetmeyeceğim umarım sen beni affedersin oğlum. Sizlere tek tavsiyem benim hatam kedim kapıyı aç dışarıya gideceğim diye ağlayıp kapıya tırmandığı için kıyamayıp dışarıya yollamamdı sizlerden ricam ne kadar dısarıyı sevsede sokağa bırakmamanız ben hata yaptım sonucunda üzüldüm umarım sizin başınıza gelmez

30 CEVAP

aslihan_e

Evet bir hata yapmışsınız ama olan olmuş, burda bunu paylaşıp insanlarda farkındalık oluşturmaya çalışmanız çok güzel. Bu yüzden kedileri eve hapsetmeyin, kısırlaştırmayın, doğada yaşasınlar diyenlere inat kedilerimizi evden dışarı bırakmamalıyız. Benim ailem de sürekli kedilerimi dışarı kovmaya çalışıyor, onlara inat ayakta kalmaya çalışıyorum. Dün kedilerimi atmaya çalıştıklarında sinir krizi geçirdim çünkü ben daha önce kedilere bahçede bakıyordum ailem evde istemediği için ve onlarca kedi kaybettim. Sizi çok iyi anlıyorum. Başınız sağolsun, onun acıları dindi artık, o acı çekmiyor, her şey geçti, üzülmeyin. Zaten yaşlıymış ve hepimizin sonu gibi ölüme kavuşmuş, ona 4 ay boyunca güzel bir hayat yaşatmışsınız. Bu yüzden size müteşekkirdir, sizden razıdır eminim.

eneskolon

Dün gece arkadası geldi kapıya dısarı ya gittiği zaman onla oynar beraber eve gelirdi kapının önünde bekler mama verirdik geri giderdi kapının önünde miyavladı açtım yemek istiyor sandım mama koydum yemedi içeri girdi etrafa bakındı miyavladı aradı bulamayınca geri gitti sabah gömdüğüm yere gittiğimde mezarının başında yattığını gördüm kokusunu aldı galiba bu olay beni çok daha fazla etkiledi kendimi çok daha kötü hissediyorum şimdi arkadasını sahiplenip ona güzel bir hayat yaşatmayı umut ediyorum

eneskolon

teşekkür ediyorum ve bugün kamera kayıtlarından edindiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum mahallede 4 kedi daha boğularak öldü mahallede beslediğim 10 20 kedi var daha önce böyle bir olay yaşamamıştım kameralardan baktığımızda %100 ihtimalle bir gelincik tüm kedileri yakalayıp boğup bırakıyor gelinciğin nasıl buralara geldiğide bir soru işareti aklıma belediyenin çok kedi olduğu için bıraktığı bile geliyor o durumdayım fakat ne yaptıysam yakalayamadım bugün bir canımızı daha buldum boğulmuş halde nasıl yakalayabilirim bu gelinciği inanın hiçbir hayvana zarar verebilecek bir insan değilim ama bu meret sinirimi çok pis bozdu inanın yakalayıp gırtlaklayasım var bir fikri olan varmı nasıl yakalayabilirim veya bir tuzağı felan varmı

Siyamask

Kendinizi suçlamayın. Başına böyle bir şey geleceğini tahmin etseniz hayatta göndermezdiniz. Başınız sağolsun.

Sezgek

Kendinizi suçlamayın lütfen bilseniz yapar mıydınız ama dışarı alışık kedileri ne yazık ki eve tutsak etmenizde ayrı bir acı ve vicdan başınız saolsun umarım bir daha böyle bir şey yaşamazsınız ama şunu bilim yaşanan olayda sizin bir suçunuz yok

Zeke

Hepimiz onların mutlu olmasını, sağlıklı olmasını istiyoruz.
Mutlu olsun diye açtınız o kapıyı, nereden bilebilirdiniz ki.. Biliyorum ne kadar üzücü olduğunu ama kendinizi suçlamayın lütfen..
İnanın ki olacağı varsa oluyor böyle şeyler.

sevilay28

Bütün bunların olacağını bilemezdniz. Bunlar başına sokağa salındığında zaten gelecek şeylerdi. Ama ona çok güzel 4 Ay yaşatmışsınız. Eminim size minnettardır. Acınızı tahmin dahi edemem. Başınız sağolsun

yumak_bey

Ona güzel bir hayat yaşattınız, evet bir hata fakat dediğiniz gibi sokağa alışık da olsa izin verilmemeli diğer kedilerle kavga, köpek saldırısı ve araba kazası da olabiliyor toplumu bilinçlendirme açısından yazdığınız için teşekkür, bu acı dolaydan da baş sağlığı diliyorum...

Anonymus985465

Sizi çok iyi anlıyor ve acınızı paylaşıyorum.
Siz doğru olanı yapmışsınız Kesinlikle kendinize haksızlık yapmayın ve kendinizi suçlamayın.
Kediler, hiç büyümeyen çocuklar. Tabiki korumalıyız. İnsan evlatları gibi.
Yolda, okulda, markette, arkadaşının doğum gününde başına birşey gelir korkusuyla kimse evladını eve hapsetmiyor. Gerekli önlemler, tedbirler alınarak mümkün olduğu kadar onların, sağlıklı, özgür ve bağımsız bir hayata sahip olmaları sağlanıyor.
Özellikle kediler, özgürlüklerine ve bağımsızlıklarına çok düşkündürler.
Bahçemin olması ve kırsal/ormanlık araziye yakın olmam büyük şans. Soğuk ve yağışlı havalar dışında özgürler.
Melek olan kedilerimin çoğunluğu barınak yavrularıydı. Yine de geriye dönüp baktığımda, ölümlerin nedeni, masum canları götürdüğüm veterinerlerin liyakatsizliği, ilgisizliği, vicdansızlığı. 2 kedimi bir köpek boğdu. Sokağımızın maskotu küçük dünya tatlısı köpeğimizi sahipli iki kangal parçaladı. 9 yaşındaki kedim yine veteriner kurbanı.
Siz o masum CANa bir YUVA olmuşsunuz ve tamamen onu düşünerek doğasına bırakmışsınız.
Yıllarca mama taşıyıp veterinerlere götürdüğüm yol güzergahımda olan kedilerin zehirlendiklerini ve çöp konteynerlerine atıldıklarını öğrendiğimde kahrolmuştum ve kendimi suçlamıştım. Bir taraftan onlara sahip çıkamamış olmak diğer taraftan yapabileceklerimin sınırlı oluşu. O yolu yine yürüyorum, ancak uzaktan beni görür görmez bana doğru koşan o masum canlar yok artık.
Elimizden geldiği kadar koruyarak doğal hayatlarını yaşamalarını sağlamak.
Ne mutlu sizeki, o masum CANın son aylarında yuvası olmuşsunuz.
Başınız sağolsun.

teddybal

Ya çok üzüldüm başınız sağ olsun. Gelincik, sansar bunlar baş belası cidden kedileri çok kolay öldürüyorlarmış dağda yaşıyor aç kalınca yerleşim yerlerine dadanıyorlarmıs bir tanıdığımdan duyunca (kullanmadıkları evlerine bir delik açıp girmişler ve istila etmişler) merak edip araştırmıştım çünkü o zamana kadar gerçekten tatlı bir hayvan sanıyordum ama fotoğrafları da haberleri de korkunç, yakalayıp doğaya bırakılır umarım çünkü devam eder daha o, sabır diliyorum. Bu arada depo tarzı bir yuvası olsa gerek öldürdükleri hayvanları, hatta çöpleri oraya taşırlarmış biriktirirlermiş çevrede böyle harabe tarzı ya da kullanılmayan bir ev varsa etraftan yuvasını bulup temizlemeniz gerekiyor yoksa oraya aynen devam eder.

eneskolon

sabaha karşı gördüm uzaktan çok sevimli bir hayvana benziyor yakalamaya çalıştım ama mümkün değil akrobasik hareketler yapa yapa kaçtı hayvan garip bir şey ilk defa gördüm gerekli yerlere bildireceğim umarım yakalanır bir kaç araştırma yaptım genelde kediler üstün basan tarafmış sansarlara göre ölen kedilerin hepsi diğer beslediklerime göre küçük ve narin olanlar kendini sevdirenlerdi diğerlerine bulaşamıyor sanırım gerekli yerlere başvurup gerekirse kendim bi tuzak felan hazırlayıp yakalamak istiyorum aklıma takılan tek soru benim kedimi kovalarken gören komşumun beyazdı demesi fakat benim gördüğüm kahverengiydi büyük ihtimal kalabalıklar bir şekilde yakalamamız lazım

Üzgünüm ama iş işten geçmiş artık...Gerçekten çok üzüldüm.Başınız sağolsun 😔

Sezgek

Kendinizi suçlamayın lütfen bilseniz yapar mıydınız ama dışarı alışık kedileri ne yazık ki eve tutsak etmenizde ayrı bir acı ve vicdan başınız saolsun umarım bir daha böyle bir şey yaşamazsınız ama şunu bilim yaşanan olayda sizin bir suçunuz yok

teddybal

https://www.dailymotion.com/video/x7e8xit
Bakın burda belediyenin veteriner müdürlüğüne ihbar etmişler onlar da tuzaklar kurarak yakalayıp doğal yaşam alanına bırakmışlar, bu arada bir tane de olmayabilir bulunduğunuz yerde, umarım yardımcı olurlar size.

teddybal

Aynen benim duyduğum da aile olarak hareket ettikleri birkaç tane oluyormuş dadandıkları yerde, kolaylıkla halledersiniz umarım🙏