Acana Mamanın Üstündeki Tanecikler

Gunesyildirimm

Petlebiden aldığım mamanın üzerinde böyle minik minik şeyler var bu normal midir? Skt sini de paketin üstünden asla okuyamadım okuyabilen varsa sktsi güncel midir acaba? Bir de kedimin sevip sevmeyeceğini anlamak için 340 gram sipariş vermiştim o yüzden şuanki mamasıyla aşamalı geçiş yapmadım, geçişi şimdiki maması bitmeye yakın ve elşmfe 1.8 kglik acana varken yapacağım. O yüzden kendi mamasının yanına başka bir tabakta koydum ama yemedi. Bir günlüğüne mamasının yarısını acana, yarısını şuanki maması olan nd koysam bir sıkıntı olur mu acaba? Mamaları ayıklamaz ve hepsini yerse ertesi gün tekrar nd koysam ve bir daha maması bitene kadar geçiş süreci hariç acana vermesem? Ya da önünden nd yi alıp bir günlüğüne tamamen acana mı koysam?

8 CEVAP

Warriorsans

Mama taneleri normal son kullanma tarihi de 17 apr 2022 yazıyor yani 17 nisan 2022

Siyamask

Pakette yazan BB yanındaki tarihten önce tüketmeniz gerektiği anlamına geliyor. 2022 ama gün ay okuyamadım.

Betullsusam

17 apr 2022 yazıyor. apr ingilizce aprilin kısaltması olarak kullanılıyor. 17 nisan 2022 ayına kadar kullanabilirsiniz. Ayrıca mama bozuk değil. Şu anlık eski mamadan %50 , yeni mamadan %50 şeklinde verebilirsiniz. Ya da eski mamanın oranını biraz daha fazla yapabilirsiniz. Mama geçişi herhangi bir olası mide sorununu en aza indirgemek için yavaş yavaş yapılır. Çoğu zaman direkt olarak yeni mamaya geçiş yapılsa bir şey olmaz ama yine de kademeli olarak verseniz iyi olabilir. Her kedinin mamaya alışması, yeni mamaya geçiş yapma süreci farklıdır. Bazısına direkt olarak yeni mamadan verseniz midesi yadırgamaz. Bazısına da her şey dokunur. Biraz eskisinden biraz yenisinden karıştırıp verin.

Ozlemcakil

Mama taneleri evet oyle normal , muhtemel ilk gunler cok sonra az yiyecektir icerigi diger bir cok markadan dolu oldugu icin daha cabuk doyuyor

Gunesyildirimm

Paketin üstünde üst satırda BB 17 RPP 2022 161020, alt satırda 17:21 LOT 0002001021L 4B yazıyor sanırım ama ben ne anlama geldiğini anlamadım bilen var mı?

Gunesyildirimm

O zaman 17 gün, RPP ay, 2022 de yıl mı? RPP hangi ay oluyor

Gunesyildirimm

Ay RPR de olabilit emin olamıyorum noktalar çok küçük

Gunesyildirimm

Ay RPR de olabilit emin olamıyorum noktalar çok küçük