Kısırlaştırılmış Kedi Maması Mi Normal Mama Mi?

Kedimi kisirlastirili 20 gün oldu o süre zarfında kısırlaştırılmış kedi maması verdim şimdi ise mamayi değiştirmeyi düşünüyorum. Sorum ise şu tekrar kısırlaştırılmış kedi maması mi vermeliyim yoksa normal mama mi ?

5 CEVAP

Sezgek

Bundan sonra hep kısırlaştırıkmış kediler için olan steril mama vermelisiniz kısır kediler de kilo kontrolü çok önemli özellikle dişilerde mamalarda ona göre yapılıyor yağ oranı falan o yüzden normal mama alırsanız kediniz kilo alabilir steril mamaları bile ölçülü vermeye dikkat edin geçmiş olsun :)

cat_expert

Kısırlaştırır kısırlaştırmaz hemen kısırlaştırılmış mama mı verdiniz?

Normalde iyileşme dönemi beklenir önceki mamasıyla devam edilir iyileştikten sonra eski mama yeni mama ile geçiş süreci yapılmalıdır sizin durum baya karışmış.

Neyse sonuç olarak kediniz 1 yaşının altındaysa zayıfsa 1 yaşına kadar daha yavru mama ile devam edebilirsiniz sonrasında kısırlaştırılmış mamalara geçmeniz önerilir.

Sezgek

Bundan sonra hep kısırlaştırıkmış kediler için olan steril mama vermelisiniz kısır kediler de kilo kontrolü çok önemli özellikle dişilerde mamalarda ona göre yapılıyor yağ oranı falan o yüzden normal mama alırsanız kediniz kilo alabilir steril mamaları bile ölçülü vermeye dikkat edin geçmiş olsun :)

Sezgek

Bundan sonra hep kısırlaştırıkmış kediler için olan steril mama vermelisiniz kısır kediler de kilo kontrolü çok önemli özellikle dişilerde mamalarda ona göre yapılıyor yağ oranı falan o yüzden normal mama alırsanız kediniz kilo alabilir steril mamaları bile ölçülü vermeye dikkat edin geçmiş olsun :)

PofudukLeo

Merhaba , veteriner hekim tarafından önerilen kedi bir yaşının altında ise öncelikle iyileşme süreci boyunca normal yani yavru mamasına devam etmeli.Sonrasinda karıştırarak geçiş sürecine devam edilmeli.Hemen geçiş yapılması özellikle yavru ise iyileşme sürecini uzatiyormus. Veteriner hekiminizin farklı bir önerisi var mı bilmiyorum ancak bize hekimimiz bu şekilde bilgi vermişti.