Kedime İlgiyi Fazla Mı Abartıyorum ?

irosii

Iki gün önce kedi sahiplendim daha 45-50 günlük yavrum benim. Gözü akıyo kafaya takıyorum,yanıma gelip miyavlayıp duruyo ne istiyo acaba mutsuz mu diye panik yapıyorum. Bugün yemek yemedi onu da kafaya taktım. Psikolojim bozuldu.Bişey olcak diye ödüm kopuyo. Hepiniz bunu yaşadınız mı ben mi çok evhamlıyım? :) he bir de sağ gözü akıyo dediğim gibi bu konuda önerisi olan ?

8 CEVAP

PetlebiAlisveris

Evet biraz abartıyorsunuz ancak kısa zaman sonra bu durum geçecek merak etmeyin. Kediniz bir çocuk gibi gözünüzde ve ebeveyn çocuğunu merak eder bence en fazla 10 gün içinde daha alışmış olacaksınız bu duruma gereksiz panik yapmayacaksınız. Kedilerin gözlerinin akması alerjik,mikrobik veya basit bir toz kaçmasından kaynaklanabiliyor.

irosii

Yani veterinere gösterip ne olduğuna bağlı olarak hareket etmeliyim. Inşallah alışırım,teşekkür ederim :)

zaman gectikce , bebeginizle vakit gecirdikce karakterini huyunu ozelliklerini cözmüs olucaksiniz.
Ee tabii ayni zamanda da kedi hakkinda cok güzel daha once hic duymamis oldugunuz bilgiler edineceksiniz.... bunlar olana kadar panik yapmaniz cok "insanca" birsey aslinda. Nede olsa bir can sahiplenmissiniz... ona zarar gelmesini istemiyorsunuz.

Fakat itiraf etmeliyimki neredeyse 3 yasinda olucak kizim ve ben ise gittigimde hep aklima geliyor. aceba ne yapiyor yemegini yedi mi gibi soru isaretleri hemen hemen yasiyorum... annelik iste :P

irosii

Evet gerçekten öyle. Hergün,bugün de bişey olmadan yatağımıza girelim diye korka korka yaşıyorum. Umarım alışır ve atlatırım. Teşekkürler :)

umut61

Kediniz sürekli kusmuyorsa ve ishal değilse her şeyi akışına bırakın. Bazı durumlarda miyavlaması bir ihtiyacı olduğu anlamına gelebilir. Acıktım, tuvalete gitmem gerekir veya beni rahat bırak artık gibi...

kara

Biz de biberonla besledik kucağımızda bebek gibi. ilk zamanlar gerçekten hep aklımızda bir şüphe ve tereddütle yaklaştık sonradan öğrendikçe huylarını alışıyor insan

defne

Veterinere gidin küçük olduğu için ilaç ve bakıma ihtiyaç duyabilir

irosii

Teşekkürler öldü zaten..