Pet Üretip Satanlardan Vergi Alınıyor Mu?

Siyamask

Sormaktan maksadım şu YT da bir kanala denk geldim. Resmen kendi british fabrikalarını kurmuşlar ve bununla övünüyorlar. Şikayet edebileceğim bir açık arıyorum. Sanırım Avrupa da bu tarz üretimler vergilendiriliyor ve gözetim de oluyor. Benim bahsettiğim kanalda gerine gerine 3. Doğum olduğunu söylüyor. Orada hayvan acı çekerken az yavru gelmesinden şikayet ediyorlar. Kanal adı vermiyorum. İhbarlar video nerelere şikayet edebilirim?

21 CEVAP

Siyamask

Bir de şu açıdan bakın. Kendi kedisi olduğu için dünyanın en güzel kedisi yorumunda bulunmuş olabilir mi? Birde kedi kedidir. Aynı yorumu cins ırk savunucularına yapsanız anlarım. Benim öyle bir düşüncem yok. Umuyorum gerekli önlemler alınır. Kontrolsüz üretimin önüne geçilir. Temennim bu yönde..

yumak_bey

Benimki cins ama ben petshoptan falan almadım onun için mutluyum, dayım veteriner ve onun arkadaşı verdi hatta o kadar güzel emmiş ki annesini 3 kardeş arasında kilo değil boyut olarak en iri benimki tam 2 aylıkken geldi zaten ve hiçbir sağlık sorunu yok şükür. Ben hayvanların satılmasını doğru bulmuyorum fakat eğer satılıyorsa en azından şu şekilde yapılmalı o yavruya verdiği aşı, mama, kum vs. paraları ödenmeli sadece hayvanın kendisine para ödenmemeli o da bir can, çip olayına ne kadar sevindiğimi anlatamam yavrucuğum kayıp olsa bile bulabileceğiz ❤️ İlk kedim siyah sokak kedisiydi Bombay yani o kadar uysaldı şimdiki kedim gibi yatardı kucağıma kalkmazdı saçlarımın arasında uyurdu ama sonra kaçtı çok üzüldüm :( şimdi de bu minik var yemiyorum yediriyorum, içmiyorum içiriyorum Allah'ın sessiz kullarına sahip çıkalım ❤️🥺

Siyamask

Ben yaptığımın savunulacak bir yanı olduğunu ve doğru olduğunu söylemiyorum. Zaten doğmuş bir yavruyu bana özel doğurtmadılar. Ben tabirinizle satın almasaydım. Gidip başkası alacaktı. O kişinin ne amaçla aldığını bilebilir miyiz? Hayır. Yine aynı bakım koşullarında hayvan sahiplendirebileceklerini de sanmıyorum. Küçük bir araştırmayla kimse scrsiz bakımsız bir patiliye yine sizin tabirinizle satın almaz. Ben aldım mı evet. Benim SATIN alma amacımı bilebilir misiniz? Hayır. Boşuna görüş savunmasına geçiyoruz. Herkesin sevabı günahı ahiretliği iyi ve kötü düşüncesi, artniyeti kendisine :)

Siyamask

Tamam :)

Siyamask

Cümlelerim arasından cımbızla çekip uzatmanın anlamı yok. Çok şükür taraflı bakabiliyorum. Ve bu konuşma uzadıkça çok garip yerlere gidecek. Bu tartışmayı üretip sananlarla yapmanız daha mantıklı olacak. Ben almayım 1 2 kişi daha almasın. Duracak mı sanıyorsunuz? Bu ticareti denetim altına alınması gerektiğini savunabilirsiniz mesela benim de amacım o yönde.. İyi forumlar.

Siyamask

Burada ters gelen bir düşünceyi/ davranışı hemen iğneleyici bir tavırla sindirmeye çalışan arkadaşlara denk geliyorum. Herkesin düşüncesine saygım sonsuz.. Ama fikir dayatmaya ve bunu yaparken iğnelenmeye karşıyım. Bu durumu bir başkasına yaptıklarında da dayanamıyorum şahsen :)