10 Aylık Erkek Kedim Var,Evde Oluşan Mama+Tuvalet Karışımı Ağır Koku İçin Ne Önerirsiniz ?

10 aylık erkek kedim var,evde oluşan mama+tuvalet karışımı ağır koku için ne önerirsiniz ?günde 2 defa kumunu temizlememe rağmen tuhaf bir koku sinmiş durumda.Teşekkürler :)

12 CEVAP

Tuvaletini haftalik temizleyin kumu doktukten sonra yikayin her yerini eger koku devam ediyorsa,o zaman kumlar icin koku spreylerinden alin koku onleyici ama kedinizi rahatsiz edecektir kullanacaginiz sprey.mama degisikligi yapabilirsiniz.hangi marka mama kullaniyorsunuz?

Haftalik temizleyin derken yikamak anlaminda dedim gunde 2 defa temizliyorsunuz,kumunuzda problem olabilir mi acaba once kumunuzun markasini degistirin isterseniz.

merhaba, sürekli aynı mamayı kullanmıyorum, her defasında değişik mama alıp veriyorum, Happy cat, Hills, brit care dönüşümlü verdiğim mamalar.
Kum olarak şu an Quik Bentonit kullanıyorum, ondan önce de Eczacıbası Pisi Pisi alıyorudum, aslında ikisinden de menunum iyi topaklanıyor.

Mama konusunda ayni hatayi bende yaptim tek mamada sabitlemenizi tavsiye ederim sonra rahatsizlaniyorlar veterinerim degistime dedigi halde cesit cesit amamalari donusumlu verdim ama suan mama sabit size de aynisini tavsiye ederim.ben vancat kullaniyorun oyle koku sorunu yasamadim her kedide olabilecek kadar koku oluyor kedim kapatana kadar tuvalet kokuyor sonra koku geciyor.kuk degistirin isterseniz baska kumlar deneyin ben buradaki arkadaslara sordugumda sanicat ever clean onermislerdi deneyebilirsiniz.

Kristal kum kullanin kesinlikle

Heiter

@senemcerrahoglu

  1. Tuvaletin tipi nedir? (Açık/Kapalı)

  2. Tuvaletin ve mama kabının yerini tarif eder misiniz? Yani küçük havasız bir yer mi yoksa ferah bir ortam mı?

  3. Kumunuz parfümlü mü?

  4. Dışkıyı ve topaklanan idrarı attığınız çöple ilgili olabilir mi? (Çöpün yeri, bekleme süresi vs)
    Bu soruların cevabına göre tavsiyede bulunmakta fayda var.

Kristal kum saglik sorunlarina yol aciyor.ben 1 kere kullandim pisman oldum idrari hapsediyor ama diski olayinda kedilerimizin patilerine bulasti.

  1. kapalı tuvalet

  2. Tuvaleti ve mama kabı yakın sayılır, küçük bir ortam bulundukları yer.

  3. çöpü her gün değiştirip ayrı bir yere alıyorum.

sanırım küçük bir alan oldugu için bu kadar çok hissediyorum kokuyu.

Tuvalet ve mama kabini ayri koselere koyun kediler hoslanmaz ikisi yakin olunca mamaya kotu koku siner:)

Heiter

Öyleyse dediğiniz gibi olabilir. Kapısını da az aralıklı bırakıyorsanız belki ondandır. Eğer öyleyse devamlı açık tutmayı deneyin. Olmadı mekan değiştirin, bakalım durum değişecek mi.
Bir de, kum parfümlü değilse parfümlü deneyebilirsiniz. Ben de Quik bentonit kullanıyorum ama parfümlü. Çok memnunum.

Canandisli

kumu kediniz tuvaleti kullandıktan bir süre sonra temizlerseniz kokmaz ama mama konusunda kusura bakmayacaksınız mama kokar yani yemeğin yemek kokması gibi mama da kokar ağzını açık bırakmazsanız kedinizin yemek yediği süre haricinde kokmaz zaten

Heiter

Yazım yanlışı için kusura bakmayın. 4 soru olacak yazdıklarım.