Kedide İshal

ilknrdaisy

Merhaba arkadaşlar 12 gün önce kedime sonda takıldı çarşamba günü de çıktı, destek için hills c/d mamaya geçtik ancak elimde eski mamasından olmadığı için aşamalı bir geçiş yapamadım direk geçtim. Ve kedim 9 gündür falan ishal . Öyle çok su gibi değil ama yine de katı değil. Ne yapabilirim ?

15 CEVAP

Asli33

Bizde yeni atlattik patates haslamasi yedik yogurtun dibindeki suyuna 1 2 damla su kattim ve şükür iyilestik

Sade kefir icirin.haslanmis patates yedirin.probiyotik yogurt verin.

Kefir seviyorlar denediniz mi

Nisasta ile yogurdu karistirin biraz bal koyun diyecegim ama bal iyi degil kediler icin.
Flagly diye bir surup var ondan verin ishali kesiyor

Kabak ve havucu rendeleyin biraz suda haslayin icine haslanmis tavuk didip koyun patateste layip rendeleyin biraz karistirin ve verin mutlaka faudasi olur

Flagly ishale cok iyi gelir diline surun gunde 1 kere tadi aci o yuzden cok vermeyin cok verirsenizde kabiz olur dedigim gibi diline surun parmaginizda kalan miktari

Eger bu karisimlari yediremezseniz son care ilac kullanin

aslihan_e

Konu çok eski ancak google üzerinden ishal kedimin beslenmesini araştırırken karşıma çıktı. Başka insanların da karşısına çıkacağını düşünerek yazıyorum. Birisi Flagyl önermiş hatta çok vermeyin kabız olur yazmış. Arkadaşlar konuyu okuyan olursa: Flagyl dışkı düzeltici değildir, bir tür antibiyotiktir, o yüzden eğer kedinin mide ve bağırsaklarında zararlı bakteri yoksa hiçbir işe yaramayacak üstüne yararlı bakterileri de öldürüp kediye zarar verecek, bağışıklığını düşürecektir. Mama değişimindeki ishalin mikroplarla alakası yoktur. Lütfen bilinçsizce kullanmayın.

ilknrdaisy

Bunların hiç birini kendi isteğiyle yemez normal tavuk et bile yemeyen bir kedi.. sizce nasıl yedirebilirim :/

ilknrdaisy

Şimdi veterinerle konuştum eski mamasını al karistirirak ver bir süre dedi. Böbrek rahatsızlığı yaşadığı için malesef tavuk yoğurt vs. Veremezmişim zaten yemez biliyorum neler neler denedim hep bebekliginden beri :( eğer onunla da geçmezse dediğiniz flagyi denicem..

Dedigim gibi kucuk parmaginizi ilaca degdirin kedinizin agzina surun tukurmeye calisacaktir ama siz yinede veterinere sorun bobrek rahatsizligi demissiniz emin olun zarari olmayacagindan oyle kullanin veterineriniz onaylasin once

Gecmis olsun.durumu bana mesaj atar misiniz mamayi asamali verdikten sonra degisme olursa ya da olmazsa

ilknrdaisy

Tabikide çok teşekkür ederiz düşünceniz için:)

ishal durumunda aşırı su ve mineral kaybı olduğu için temiz içme suyuna 1 litre için 1 çorba kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı şeker ilave ederek verin.veterinerinize danışmanızı tavsiye ederim.umarım iyileşir

melist35

aslında en basiti kefir veya probiyotik yoğurttur. yoğurt yiyemiyorsa bi şekilde probiyotik vermeniz gerekiyor. viyo recuperation alabilirsiniz. veya petshopların çoğunda toz probiyotik oluyor nutrilifein falan, yaş mamasına karıştırıp o şekilde yedirebilirsiniz. ishali probiyotik geçirir en etkili şekilde. patates, şekerli tuzlu su vs kedi için çok yararlı şeyler değildir.